Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Dostane Zlatú loptu? Poliak zatieňuje aj Messiho a Ronalda

Robert Lewandowski z Bayern Mníchov na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR/AP)
Prémiový obsah
Pavol Spál|6. júl 2020 o 17:17

Prečo je Lewandowski najväčším favoritom na Zlatú loptu?

BRATISLAVA. Je jeden z najslávnejších žijúcich Poliakov. Futbalista Bayernu Mníchov Robert Lewandowski si na mnohé spoločenské akcie berie bodyguarda alebo sa občas až komicky bráni pred fanúšikmi.

„Keď si napríklad niekedy ideme sadnúť do reštaurácie s kamarátmi a zhovárame sa, nehovoria mi Robert alebo Lewy. V takýchto situáciách som Emil. A keď si niekto myslí, že ma spoznal, a spýta sa ma, či som Robert Lewandowski, jednoducho odpoviem: Prepáčte, to ste si ma pomýlili, ja len vyzerám ako on," opísal v jednom z rozhovorov najlepší poľský futbalista všetkých čias.

Na svete momentálne nie je hráč s lepšou streleckou formou. V 43 zápasoch dal vo všetkých súťažiach senzačných 51 gólov.

„Občas má aj šťastie, ale od ostatných ho odlišuje sebavedomie v koncovke. Je neuveriteľný profesionál. Tvrdo trénuje a stále sa túži zlepšovať," opisuje Poliaka tréner Bayernu Hansi Flick.

Najväčší kandidát na Zlatú loptu

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články