Lev prehral na ľade Chanty-Mansijsku 2:4

(Autor: SITA)
TASR|9. dec 2011 o 16:40

Popradskí hokejisti strácajú v Západnej konferencii na postupovú ôsmu priečku už desať bodov.

CHANTY-MANSIJSK. Hráči HC Lev Poprad prehrali v piatkovom zápase 32. kola Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade ruského tímu Jugra Chanty-Mansijsk 2:4.

V drese hostí sa bodovo presadili traja slovenskí reprezentanti. Ľuboš Bartečko strelil gól, Ladislav Nagy si pripísal na konto dve asistencie a jednu prihrávku zaznamenal Juraj Mikúš. Zverenci trénera Radima Rulíka sa najbližšie v nedeľu 11. decembra predstavia na ľade Spartaka Moskva.

Staňa nezabránil prehre CSKA v Omsku

Hokejisti moskovského CSKA prehrali v piatkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Avangardu Omsk 2:3, hoci sa im podarilo zmazať dvojgólový náskok súpera.

Slovenský tréner CSKA Július Šupler dal v bránke príležitosť krajanovi Rastislavovi Staňovi, ktorý zneškodnil 15 striel domácich. Ani gól obrancu Petra Podhradského nestačil Minsku na ľade Metallurgu Magnitogorsk k zisku čo i len jedného bodu.

Atlant Mytišči, za ktorý nastúpil aj slovenský reprezentant Branko Radivojevič, doma nestačil na Salavat Julajev Ufa s Richardom Stehlíkom.

ico

Jugra Chanty-Mansijsk - HC Lev Poprad 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

32. kolo KHL:

Góly: 12. Chvostov (Sitnikov, Magogin), 17. Vorobjov (Altarjov, Demagin), 30. Demagin (Lekomcev, Vorobjov), 60. Chlyncev - 35. Nedorost (MIKÚŠ, NAGY), 36. BARTEČKO (NAGY). Rozhodovali: Zacharov, Bondarov - Misjurov, Ramingov, vylúčení: 5:8, presilovky: 2:1, oslabenia 0:1

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov, Blochin, Starosta, Chvostov, Selujanov, Lekomcev, Ibragimov, Groulx - Chlyncev, Buljanskij, Fjodorov - Altarjov, Demagin, Vorobjov - Skorochodov, Sitnikov, Magogin - Djakov, Bardin, Beljajev

HC LEV Poprad: Laco - Mezei, Hunkes, Sigalet, Mihálik, Klouček, Štrbák, Hellström - Bartečko, Nedorost, Nagy - Netík, Mikúš, Kristek - Huna, Špirko, Novotný - Fabricius, Lundberg, Sekáč

Hráči Chanty-Mansijsku začali aktívnejšie a v úvodných minútach musel niekoľkokrát zasahovať brankár Laco. Po vylúčeniach Kristeka a Mezeiom sa domácim naskytla možnosť hrať presilovku 5:3.

Poprad ju síce prežil bez gólovej ujmy, no po návrate Mezeia z trestnej lavice prišlo ďalšie vylúčenie za šesť hráčov na hracej ploche a Jugra početnú výhodu využila zásluhou Chvostova. V 17. minúte viedol sibírsky tím už 2:0, keď po kombinácii Altarjova s Demaginom sa presadil Vorobjov.

Na začiatku druhej tretiny Rudolf Huna sám pred Birjukovom poslal puk tesne vedľa žrde. Hostia následne nevyužili prvú presilovku a v 30. minúte inkasovali tretí gól, keď vylúčenie Nagya potrestal Demagin. Popradčania však ani za nepriaznivého stavu nezložili zbrane a do konca tretiny sa im podarilo znížiť na 2:3.

Najskôr sa pri presilovke presadil Václav Nedorost a krátko na to pri vlastnom oslabení skóroval Bartečko. V úvode záverečného dejstva mohol Poprad vyrovnať, no Nagy prestrelil bránku a neujal sa ani teč Mikúša. V závere skúšali hrať hostia power play, no zlú rozohrávku vystihol Chlyncev, ktorý spečatil triumf Jugry.

Ďalšie výsledky:

Avangard Omsk - CSKA Moskva 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) - Rastislav Staňa (CSKA) odchytal celý duel

Metallurg Magnitogorsk - Dinamo Minsk 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) - Peter Podhradský (Minsk) 1+0

Avtomobilist Jekaterinburg - Traktor Čeľabinsk 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Jugra Chanty Mansijsk - Lev Poprad 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

SKA Petrohrad - Ak Bars Kazaň 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Atlant Mytišči - Salavat Julajev Ufa 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)

Dinamo Riga - Neftechimik Nižnekamsk 2:5 (0:1, 1:2, 1:2) - Martin Cibák (Nižnekamsk) 0+1