Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Lev Poprad sa vraj dohodol už s 15 hráčmi

TASR|17. jún 2011 o 12:28

Nováčik Kontinentálnej hokejovej ligy HC Lev Poprad sa už údajne dohodol na všetkých podmienkach s 15 hráčmi.

MOSKVA. Informoval o tom Sovetskij sport s odvolaním sa na športového riaditeľa klubu Sergeja Sošnikova. Ten zdôraznil, že kostru tímu budú tvoriť hráči vo veku 26 až 30 rokov.

Zatiaľ čo na Slovensku sa informácie priamo z klubu v podstate nedajú zistiť, ruskému periodiku sa podarilo získať mená piatich hokejistov, ktorí sú už vraj istí. Ide o kvarteto Čechov - obrancov Bohumila Janka z Českých Budějovíc a Tomáša Kloučeka z Barysu Astana a útočníkov Jaroslava Kristeka z HC Košice a Stanislava Balána zo Zlína. Piatym má byť 26-ročný slovenský útočník Rastislav Špirko, ktorý v uplynulých sezónach pôsobil v Pardubiciach.

Okrem nich by sa do tréningového kempu mal zapojiť aj brankár Pavel Falta, ktorý vynechal posledné dve sezóny a s Levom je zatiaľ dohodnutý na predbežnom kontrakte.

Iné ruské zdroje uvádzajú, že sa vedenie klubu už dohodlo, prípadne čoskoro dohodne aj s ďalším slovenským útočníkom Rudolfom Hunom, ktorý v uplynulej sezóne hral vo Vítkoviciach.

Zmluvu s klubom majú podpísať aj český obranca Tomáš Klouček a slovenský útočník Peter Ölvecký. Informuje o tom ruský server Sport-express.

Dvadsaťpäťročný Peter Ölvecký začal predchádzajúcu sezónu v Dukle Trenčín, potom odišiel do Fínska a v drese Kalpa Kuopio odohral 15 duelov, v ktorých dosiahol 5 gólov a rovnaký počet asistencií. V sezóne 2008/09 nastúpil na 31 zápasov v zostave Minnesoty v NHL, v nasledujúcom ročníku sa v jednom stretnutí objavil aj na ľade ako hráč Nashvillu. Slovensko reprezentoval na MS vo Švajčiarsku, v tomto roku bol takisto v širšom výbere Glena Hanlona, ale na šampionáte nehral.

O šesť rokov starší český obranca Tomáš Klouček odohral posledné tri sezóny v KHL. V drese Barysu Astana nastúpil na 99 zápasov, v ktorých zaznamenal 33 bodov (7 + 26). Má skúsenosti aj z NHL, kde prešiel klubmi New York Rangers, Nashville a Atlanta.

Súvisiace články