Leafs získali Malgina z Floridy + Johnsson mimo na 6 mesiacov

Oh My Hockey|19. feb 2020 o 18:19

Začnime dobrými správami pre fanúšikov Toronta. Získali z Floridy defenzívneho centra, 23-ročného Denisa Malgina výmenou za skoro 25-ročného krídelníka Toronta Marlies (AHL), Masona Marchmenta. Dvaja rivali bojujúci o pozíciu v playoffs spravili túto výmenu. Jediné, čo mi z toho vychádza je to, že Florida asi viac myslí na budúcnosť. Jednoznačná výhra Toronta v tejto výmene.

GM Panthers povedal pre TSN, že Malgin viackrát zažiadal o výmenu z Floridy a tak konečne získal to želanie. Malgin je C/W, ktorý hrá v bottom-6 a dokáže hrať na oslabeniach, je skvele technicky vybavený a taktiež má skvelú kombináciu prvkov, ktoré z neho spravia veľmi užitočného hráča pre Toronto. V tejto sezóne zaznamenal 12 bodov v 39 zápasoch za Floridu. Marchment prinesie fyzickú hru do radov Thunderbirds (neukázal zatiaľ nič v NHL) a zároveň istú ofenzívnu hru.

A teraz tá horšia správa. Krídelník Leafs, Andreas Johnsson podstúpil úspešnú operáciu kolena a bude chýbať minimálne šesť mesiacov. Tento vývoj zasiahne Leafs výrazne, čo sa týka hĺbky kádra na ľavej strane útoku, ale umožní im získať ďalších hráčov počas trade deadline.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: