Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Lacko prehral v 1. kole dvojhry vo Wimbledone

(Autor: SITA/AP)
SITA|24. jún 2013 o 19:06

Vo Wimlbedone Lacko štartoval šiestykrát. Neuspel. Rovnako aj Nadal.

LONDÝN. Slovenský tenista Lukáš Lacko prehral v pondelňajšom zápase 1. kola dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (24. júna - 7. júla, dotácia 22,56 milióna libier, tráva) s Američanom Rajeevom Ramom v ich premiérovom vzájomnom dueli za 147 minút 5:7, 4:6, 7:6 (2), 2:6.

Zahral síce o tri víťazné údery viac (55:52), ale zároveň mal oveľa horšiu štatistiku nevynútených chýb - 40:21.

Lacko: Chýba mi herné sebavedomie

Dvadsaťpäťročný piešťanský rodák Lacko, momentálne 79. vo svetovom rebríčku ATP, ťahá sériu šiestich nezdarov.

Od antukového Roland Garros pauzoval pre zápal pľúc, takže nastúpil bez zápasovej praxe na zelenom povrchu.

Na Wimbledone štartoval šiesty raz.

"Z mojej strany to bol najlepší výkon za asi týždňové obdobie, odkedy som po prestávke začal s tréningom. Ten výpadok sa však prejavil v kľúčových okamihoch: v nich mi chýbalo herné sebavedomie. Rama musím pochváliť. Prekvapilo ma, že si udržal úroveň hry počas celého stretnutia. Keď to potreboval, dokázal si pomôcť kvalitným podaním," skonštatoval Lukáš Lacko.

Ram nikdy nebol nad 78. priečkou

Dvadsaťdeväťročný univerzál Ram je na 86. priečke v hodnotení, nikdy nebol nad 78. pozíciou. Na tráve však dokáže zahrať: jediný singlový titul na hlavnom profesionálnom okruhu (2009, Newport) získal práve na tomto povrchu, a to ako kvalifikant.

Ram s indickými koreňmi bol v minulosti jediný raz za grandslamovým 1. kolom - v januári na Australian Open prešiel cez Španiela Guillerma Garcíu-Lópeza.

V stredu sa pokúsi posunúť si osobný rekord na veľkej štvorke, prekážkou mu bude Argentínčan Juan Monaco nasadený ako dvadsiaty druhý.

Dvojhra mužov - 1. kolo:

Rajeev Ram (USA) - Lukáš Lacko (SR) 7:5, 6:4, 6:7 (2), 6:2 za 147 minút (48, 34, 39, 26)

Súvisiace články