Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Kvitovej tréner Kotyza: Ak by ďalej hrala tak zle, musel by som odstúpiť

Kvitová a Kotyza po víťaznom finále tohtoročného Wimbledonu. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 18. nov 2014 o 08:29

Tenisový tréner tvrdí, že Petra Kvitová prestávala byť vo vzťahu s Radkom Štěpánkom sama sebou.

PRAHA. David Kotyza bol počas tejto sezóny v podstate už-už na odchode z postu trénera českej tenistky Petry Kvitovej.

"Ak by naďalej hrala tak zle, musel by som odstúpiť. Za jej výsledky som predsa zodpovedný. Nemalo by to zmysel," vyhlásil Kotyza v rozsiahlom rozhovore pre iDnes.cz.

Šrotovalo jej to v hlave

Kouč pripustil, že útlm sa dial súbežne s trvaním vzťahu hráčky s tenistom Radkom Štěpánkom:

"Petra bola zamilovaná, on tiež. Len som mal pocit, že ona prestáva byť sama sebou. V tom čase to nejako neukočírovala. Nevenovala pozornosť niektorým veciam, neladilo to. Z hýbateľky sa stala povievajúcou, strácala svoju hlavu."

"Boli chvíle, keď to bežalo dobre. Niekedy to však škrípalo. V tíme sme sa o tom dosť bavili. S Petrou, so psychológom Michalom Šafářom, ale aj s Radkom."

"Hovoril som mu, že Petra si nedokáže nájsť pokoj na prácu, nekoncentruje sa, ako bola zvyknutá. Apeloval som naňho ako na parťáka, aby jej dal viac priestoru. Tiež sa snažil, aby všetko klapalo."

Štyridsaťsedemročný vyštudovaný telocvikár a zemepisár Kotyza o nasledujúcom období, ktoré prinieslo rozpad vzťahu aj druhý Kvitovej triumf na Wimbledone, uviedol:

"Pozoroval som, že Petre to šrotuje v hlave. Mám dojem, že premýšľala, do akej miery je v živote aj tenise spokojná. Potom zrazu na jar prišla na tréning a oznámila mi, že vzťah s Radkom je na konci. Čoskoro som videl obrovskú vôľu a vlastnú iniciatívu."

Chcela schudnúť

"Sama vyrukovala s tým, že zhodí pár kíl. Na Roland Garros prehrala v 3. kole po dlhej bitke s Kuznecovovou, ale už som videl bojovnú a odvážnu Kvitovú. Mentálne už tam bola a veci sa postupne dali do pohybu."

Nástupca Mateja Liptáka Kotyza je vo funkcii od novembra 2008, stále sú mu však záhadou niektoré úkazy v súvislosti so zverenkyňou:

"Pri rozohrávke pred finále Wimbledonu vyzerala Petra fantasticky a následne bola na centrkurte v tej svojej zóne. Bolo skoro jedno, kto stojí na druhej strane. Taký tranz sa jej občas stáva. Pomerne často vo Fed Cupe."

"Je jej to vidieť na očiach. S chalanmi si potom na lavičke hovoríme: ´Ty ´bláho´, to je nádhera! Súperka si bude musieť držať klobúk.´ Radi by sme ju do tej zóny vedeli dostať, ale nevieme ako."

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.