Kuzminová skončila vo vytrvalostných pretekoch druhá

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|28. nov 2013 o 14:46

Napriek dvom trestných minútam dosiahla Kuzminová na druhé miesto, so Soukalovou prehrala len o 1,2 sekundy.

ÖSTERSUND. Slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová obsadila výborné druhé miesto v úvodných vytrvalostných pretekoch v rámci 1. kola Svetového pohára 2013/14 vo švédskom Östersunde.

Rodáčka z ruského Ťumenu prehrala v dramatickej koncovke o 1,2 s s českou biatlonistkou Gabrielou Soukalovou. Tretia skončila Francúzka Marie Laure Brunetová s odstupom 16,2 s.

Dvadsaťdeväťročná Kuzminová na náročnej 15-km trati so štyrmi streleckými položkami trikrát vybielila všetkých päť terčíkov. Zaváhala iba na prvom z dvoch stanovísk v stoji, keď dvakrát netrafila. Nebyť týchto dvoch trestných minút, suverénne by zvíťazila.

Kuzminová tesne viedla aj po záverečnej štvrtej streľbe, ale Soukalová ju skvelým bežeckým záverom pripravila o víťazstvo.

Zverenke Daniela Kuzmina a Juraja Sanitru sa vo vytrvalostných pretekoch darilo aj v minulej sezóne. Na majstrovstvách sveta v Novom Meste na Morave skončila štvrtá.

"Už deň predtým som sa cítila dobre pripravená, no teraz to bolo ešte lepšie. Už som si viac ustrážila psychiku a pocitovo mi to pripomínalo dobrý tréning. Len jednu chybu som spáchala, nasadila som priveľmi rýchle tempo v prvom kole a spotrebované sily mi potom chýbali vo finiši. V porovnaní s Gabrielou Soukalovou som v poslednom kole bežala pomalšie, dobre namazané lyže ma síce hnali vpred, no svaly boli unavené a štrajkovali," povedala po pretekoch naša reprezentantka.