Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Kuzminová opäť nebude štartovať, trápi ju vírus

Anastasia Kuzminová. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 17. dec 2014 o 18:14

Olympijská víťazka v tejto sezóne ešte ani raz neštartovala. V Slovinsku chýba pre zdravotné problémy.

POKLJUKA. Dvojnásobná olympijská víťazka v šprinte biatlonistka Anastasia Kuzminová už v tomto roku vo Svetovom pohári štartovať nebude. Po tom, čo vynechala plánovite prvé kolo vo švédskom Östersunde a nečakane druhé v rakúskom Hochfilzene, neobjaví sa ani v slovinskej Pokljuke, kde sa začína vo štvrtok 3. kolo SP šprintom žien.

Anastasia Kuzminová je slabá, neschopná podať normálny výkon už vyše týždňa. Tréner reprezentácie žien Pavel Kobela sa tak spoľahne na doterajšie kvarteto Janu Gerekovú, Paulínu a Ivonu Fialkové a Teréziu Poliakovú. Nasťa má problémy s vírusovým ochorením, ktoré vyvoláva žalúdočné ťažkosti," upresnil.

"V druhom kole v rakúskom Hochfilzene to aj na trati v tréningu skúšala, no cítila sa veľmi slabo."

V Pokljuke vládne zatiaľ nie príliš zimné počasie. "V neďalekom Blede bolo sedem stupňov, no predpoveď je taká, že by sa malo dosť ochladiť a v samotnej Pokljuke klesnúť teplota na -päť. Sneh je na tratiach vplyvom počasia mäkký, aj sa niečo navážalo, takže uvidíme, či sa ešte niečím nečakaným prekvapíme."

Kuzminová po uplynulej sezóne ukončila spoluprácu s trénerom Jurajom Sanitrom a naznačila, že túto sezónu berie voľnejšie.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.