Piatok, 23. apríla, 2021Meniny má Vojtech
Milan Škriniar. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|19. okt 2018 o 16:10

Výpadok z reprezentácie, môže mať na hráčov veľký vplyv.

BRATISLAVA. To, čo sa stalo, ich mrzí. Nemali porušiť životosprávu a večierku. Urobili chybu a budú za ňu niesť zodpovednosť.

Slovenskí futbalisti sa podobnými slovami vyjadrili k nočnému záťahu, na ktorý vyrazili po prehratom zápase Ligy národov s Českom (1:2).

Ich osobné ospravedlnenie tréner Ján Kozák neprijal. Kvôli siedmim hráčom, ktorí sa previnili, sa napokon rozhodol odstúpiť.

Šlo o Martina Dúbravku, Michala Šullu, Vladimíra Weissa, Stanislava Lobotku, Milana Škriniara, Norberta Gyömbéra a Ľubomíra Šatku.

„Mohol som sa tváriť, že som nič nevidel, alebo ich všetkých vyhodiť. Neviem si však predstaviť reprezentáciu bez hráčov ako Dúbravka, Lobotka, Škriniar či Weiss,“ priznal Kozák.

Hráči dostali po pysku

Dúbravka má 29 rokov a chytá v Newcastle United. Weiss má 28 a hrá za katarskú Al Gharafu. Lobotka pôsobí v Celte Vigo a Škriniar v Interi Miláno. Obaja majú 23 rokov a predpovedajú im hviezdnu budúcnosť.

O tom, aký dosah môže mať tento škandál na ich kariéru, hovoria športový psychológ Peter Kuračka a bývalý futbalový reprezentant Vratislav Greško.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články