28.

Ema Doboszová

53,01

SAITAMA. Slovenská krasokorčuliarka Ema Doboszová nepostúpila na MS v japonskom meste Saitama do piatkových voľných jázd.

V stredajšom krátkom programe sólistiek síce dosiahla nový osobný rekord 53,01 bodu, ale stačilo jej to iba na 28. miesto. Ďalej sa prebojovalo 24 súťažiacich, najlepšiu pozíciu si vybojovala obhajkyňa titulu Kaori Sakamotová.

Devätnásťročná Doboszová absolvovala premiérový štart na MS.

"Ema zajazdila krátky program veľmi slušne. Zajazdila svoje optimum, až mierny nadpriemer. Napriek tomu ju delilo 1,65 bodu od účasti na finále.

Moje subjektívne pocity sú, že predviedla naozaj veľmi slušný program. Súťažné pole je však nabité veľmi kvalitnými a silnými pretekárkami.

Predpokladám, že toto bude pre ňu dobrá a silná skúsenosť. Určite to zužitkuje v prospech svojich budúcich štartov na majstrovských súťažiach," povedal prezident Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu Jozef Beständig.

Pekný odkaz Doboszovej zanechala na instagrame aj jej sestra Helena:

"Odvtedy, ako bola moja sestra malé dievča, sme pozerali MS v krasokorčuľovaní v televízii. A dnes som tu, kúpila som si predplatné Eurosportu, aby som mohla vidieť jej vystúpenie a osobne najlepšie skóre. Som nesmierne pyšná."

Slovensko ešte budú na šampionáte reprezentovať Adam Hagara medzi mužmi a v súťaži tanečných párov sa predstaví Anna Šimová po boku Kirilla Aksenova.

Domov»Zimné športy»Krasokorčuľovanie»Slovenka na MS nesklamala. Sestra bola pyšná, šéf zväzu spokojný