Historická chvíľa. Adam Hagara získal bronzovú medailu na majstrovstvách sveta juniorov

Slovenský krasokorčuliar Adam Hagara (vpravo) získal na juniorských majstrovstvách sveta v Tchaj-pej bronzovú medailu. Zlatý bol Kórejčan Minkyu Seo (uprostred), druhý skončil Japonec Rio Nakata (vľavo).
Fotogaléria (16)
Slovenský krasokorčuliar Adam Hagara (vpravo) získal na juniorských majstrovstvách sveta v Tchaj-pej bronzovú medailu. Zlatý bol Kórejčan Minkyu Seo (uprostred), druhý skončil Japonec Rio Nakata (vľavo). (Autor: Tlačová agentúra SR/AP)
Titanilla Bőd|2. mar 2024 o 12:56

Celkovo získal 225,61 bodu.

MS juniorov v krasokorčuľovaní 2024

Juniori:

1.

Minkyu Seo

Kórejská republika

230,65 b

2.

Rio Nakata

Japonsko

229,31 b

3.

Adam Hagara

Slovensko

225,61 b

4.

Šunsuke Nakamura

Japonsko

215,46 b

5.

Francois Pitot

Francúzsko

214,95 b

BRATISLAVA. Opäť zajazdil výborne! Slovenský krasokorčuliar Adam Hagara získal bronzovú medailu na majstrovstvách sveta juniorov v Tchaj-pej.

Hagara bol po krátkom programe na treťom mieste, ale súťaž bola nesmierne nabitá. Medzi prvým a ôsmym pretekárom bolo iba 5,15 bodu.

Slovenský pretekár vo voľnej jazde na pieseň Dream On od skupiny Aerosmith predviedol svoj vysoký štandard.

Jediné maličké zaváhanie prišlo hneď po prvom prvku, kombinácii trojitého axla s dvojitým tulupom, keď výjazd nebol ideálny, ale ďalšia časť jazdy bola už absolútne bezchybná a na vysokej úrovni.

Hagara dostal za svoju voľnú jazdu 147,59 bodu a celkovo 225,61 bodu. Priebežne bol druhý za Japoncom Riom Nakatom, ktorý získal celkovo 229,31 bodu.

Nasledujúci pretekár, Francúz Francois Pitot však vo svojej voľnej jazde mal niekoľko väčších chýb a 17-ročný Slovák už mal istotu medaily.

Titul získal Kórejčan Mink-ju Seo so ziskom 230,75 bodu.

"Je to skvelý pocit, som veľmi šťastný. Vždy som túžil po tom, aby som bol na pódiu a myslím si, že to je výborný štart pre moju seniorskú kariéru," uviedol Hagara.

Jeho tretie miesto znamená, že o rok môže mať Slovensko dvoch pretekárov na majstrovstvách sveta juniorov.

Pre Hagaru to boli štvrté majstrovstvá sveta juniorov: v roku 2020 bol 33., o dva roky neskôr skončil na 21. mieste a vlani bol 14. (V roku 2021 sa MSJ nekonali pre Covid.)

Slovenského pretekára čaká v tejto sezóne ešte jedna súťaž, v polovici marca sa predstaví na majstrovstvách sveta seniorov v kanadskom Montreale.

Fotogaléria: Adam Hagara získal bronz na MS juniorov v krasokorčuľovaní 2024

"Adam je úspešný mladý reprezentant, ktorý v tejto sezóne žne jeden úspech za druhým. Robí veľkú radosť nám, celému Slovensku, svojej rodine a trénerom. Chcem mu veľmi pekne poďakovať za príkladnú reprezentáciu.

Vyzdvihol by som to, že v iných disciplínach sa nám podarili čiastkové úspechy. Celkovo boli juniorské MS pre SR jedny z najúspešnejších. Adam zajazdil veľmi pekný, takmer čistý voľný program. Urobil menšiu chybičku iba v prvej kombinácii trojitého axela s dvojitým toeloopom.

Aj keby zajazdil absolútne čisto, zrejme by tretie miesto zostalo. Máme obrovskú radosť, ďakujeme Adamovi a aj ostatným športovcom za reprezentáciu Slovenska," uviedol prezident Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu Jozef Beständig.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Zimné športy»Krasokorčuľovanie»Historická chvíľa. Adam Hagara získal bronzovú medailu na majstrovstvách sveta juniorov