Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Kozák ráta na jar aj s Gyömbérom a Lásikom

Dvojica reprezentačných trénerov Štefan Tarkovič (vpredu) a Ján Kozák. (Autor: SME / TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
SITA|12. nov 2013 o 10:58

Futbalovú reprezentáciu by na jar mali posilniť doterajší hráči reprezentácie do 21 rokov Norbert Gyömbér a Richard Lásik. Tréner už má pre nich miesto pripravené.

SENEC. Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák pochválil dvoch členov národného výberu do 21 rokov Norberta Gyömbéra a Richarda Lásika.

S týmito dvoma hráčmi ráta aj v nasledujúcom kvalifikačnom cykle o postup na majstrovstvá Európy 2016, resp. už v jarných asociačných termínoch.

Dvadsaťjedenročný stopér Gyömbér vynikajúco vstúpil do "veľkého futbalu" - v ostatných týždňoch pravidelne nastupuje v základnej zostave Catanie Calcio v najvyššej talianskej súťaži a z Apeninského polostrova idú o ňom len pozitívne správy.

Jeho rovesník Lásik je stabilne súčasťou základnej zostavy druholigového talianskeho mužstva Brescia Calcio, aktuálne však laboruje so zraneným členkom.

"Po zimnej prestávke by sme chceli siahnuť do 'dvadsaťjednotky'. Doteraz sme to neurobili, pretože reprezentácia do 21 rokov hrá náročné zápasy v kvalifikácii, ale už v jarnej časti hráči, ktorí budú mať kvalitu a pomôžu 'áčku' podľa našich predstáv, môžu dostať príležitosť," povedal Kozák.

"Sú tam dvaja schopní hráči, takže doplníme káder o nich. Hovorím o Gyömbérovi a Lásikovi. Ten však musí byť najprv stopercentne zdravotne v poriadku a potom môže vystužiť stredovú formáciu. S Gyömbérom počítam nie na stopérsky post, ale na pozíciu stredového hráča. Hrával to v Banskej Bystrici a tam by som ho rád vyskúšal," dodal tréner na pondelkovej tlačovej konferencii.

Súvisiace články