Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Kovaľov ozrejmil dôvod odchodu z NHL do KHL

Alexej Kovaľov (Autor: AP)
SITA|9. aug 2011 o 14:48

Prestup ruského hokejového útočníka Alexeja Kovaľova z NHL do Atlantu Mytišči v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) bol výsledkom nezhôd medzi skúseným 38-ročným krídelníkom a trénerom Ottawy Corym Cloustonom.

MOSKVA. Toho už síce vymenil Paul MacLean a Kovaľov počas minulej sezóny prestúpil do Pittsburghu, nič to však už nezmenilo na hráčovom rozhodnutí zmeniť prostredie a vrátiť sa do Ruska.

"Počas dvoch sezón som nedokázal pochopiť kroky nášho trénera Coryho Cloustona. Vyzeralo to, akoby mal s niektorými hráčmi nejaký problém. Za normálnych okolností, ak niekoho necháte sedieť na lavičke, vysvetlíte mu dôvod. To je úloha trénera. Ak však hráč nedostáva príležitosti a nevie prečo, je stratený," uviedol pre Sovietskij Sport Alexej Kovaľov, ktorý odohral v NHL 1302 zápasov a získal v nich 1024 bodov za 428 gólov a 596 asistencií. V roku 1994 získal ako hráč New York Rangers Stanleyho pohár.

Ruský veterán sa v rozhovore pre ruský denník obul aj do športových novinárov v Ottawe, ktorí Kovaľova často kritizovali. "Keď s nami cestovali na zápasy vonku, bola ich batožina na letisku plná piva," poznamenal rodák z Togliatti, ktorého spoluhráčom v Atlante Mytišči sa v pondelok stal slovenský útočník Branko Radivokevič.

Súvisiace články