Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Kovaľčukovi sa nechce do NHL, zvažuje zotrvanie v Petrohrade.

Kovaľčuk oslavuje svoj víťazný gól do brány Edmontonu v roku 2010. (Autor: TASR/AP)
SITA|9. jan 2013 o 11:47

V New Jersey veria, že ruský útočník príde do tréningového kempu, ktorý by sa mal začať cez víkend.

PETROHRAD. Hviezdny Iľja Kovaľčuk je ďalším hráčom, ktorý neprivítal koniec výluky v NHL a uvažuje o zotrvaní v klube Kontinentálnej hokejovej ligy SKA Petrohrad.

Dvadsaťdeväťročný krídelník to zatiaľ oficiálne nepovedal, ale jeho návrat do New Jersey nemusí byť istý. Na rozdiel od viacerých ďalších hokejistov je stále v Rusku, v utorok nastúpil za SKA v Kazani.

Kovaľčuk má s Devils zmluvu do roku 2025 na 100 miliónov dolárov. "Nie je možné nič vylúčiť," povedal podľa ruskej verzie Eurosportu Kovaľčuk o svojej budúcnosti. V utorok nastúpil, keďže v zámorí stále oficiálne neukončili výluku a chcel sa udržať v zápasovej forme.

V New Jersey veria, že kanonier príde do tréningového kempu, ktorý by sa mal začať cez víkend. Generálny manažér Devils Lou Lamoriello odkázal, že neexistuje žiaden dôvod na špekulácie.

Zdržanlivé je aj vedenie NHL. "Nehovorili sme s KHL špeciálne o Kovaľčukovi. Očakávame, že sa vráti v súlade s jeho zmluvnými záväzkami. Nechcem teraz špekulovať a neočakávam žiadne problémy," povedal pre New York Times zástupca komisára NHL Bill Daly.

KHL má s NHL dohodu o rešpektovaní kontraktov. Vedenie ligy pravdepodobne nebude chcieť riskovať vojnu s NHL, keďže stále nie je dotiahnutá účasť hokejistov zo zámoria na olympijskom turnaji v Soči 2014. Zimné olympijské hry sú v Rusku prioritou.

Podľa Dalyho chce KHL dohodu dodržať a Kovaľčuk by po ukončení výluky už nemohol hrať v Rusku. Prezident KHL Alexander Medvedev však má aj iný pohľad na vec.

"Počas výluky v NHL boli kontrakty hráčov zmrazené. Nové podmienky zmlúv nemusia byť podobné ako staré. V tejto situácii môže podľa právnikov hráč urobiť vlastné rozhodnutie. Buď prijme nové zmluvné podmienky, alebo využije právo hrať hokej v inej súťaži. Právne to však nie je možno až také jednoduché," vyjadril sa podľa sportsdaily.ru a USA Today prezident KHL Alexander Medvedev. Kovaľčuk mal v tejto sezóne zarobiť v Devils 11 miliónov dolárov, vzhľadom na výluku si však môže polepšiť maximálne o 6,667 milióna.

Súvisiace články