Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Košický challenger aj s Hrbatým, turnajovou jednotkou Hidalgo

Ruben Ramirez Hidalgo (Autor: SITA)
TASR|2. jún 2011 o 13:20

Tohtoročný tenisový challenger Košice Open (4.-11. júna) sľubuje kvalitné zápolenia.

KOŠICE. Na 9. ročníku sa okrem slovenského veterána Dominika Hrbatého predstaví tiež osmička hráčov, ktorí v minulosti figurovali v rebríčku v elitnej stovke. Nasadenou jednotkou na podujatí s dotáciou 30.000 eur bude obhajca vlaňajšieho prvenstva Ruben Ramirez Hidalgo zo Španielska.

Na antukových dvorcoch tenisového areálu Anička sa v úlohe turnajovej dvojky predstaví Portugalčan Rui Machada a trojkou bude český šampión z roku 2008 Lukáš Rosol.

Zo Slovákov je medzi nasadenými hráčmi len Andrej Martin. Hrbatému, Miloslavovi Mečířovi ml. a Markovi Danišovi pridelili organizátori voľné karty. V kvalifikácii (4.-5. júna) sa predstavia Marek Semjan, Ivo Klec, Pavol Červenák a hrať by mali i domáci, najmä mladí hráči. Hlavná súťaž odštartuje v pondelok (od 13.00) a finále v dvojhre i štvorhre sa odohrajú 11. júna.

"V kvalifikácii sa predstaví 32 tenistov, z toho štyria postúpia do hlavnej súťaže. Dúfam, že príde čo najviac Slovákov a budú v nej úspešní. Tieto súboje budú prebiehať počas celej soboty a v nedeľu od desiatej hodiny. V hlavnom turnaji sú už štyria slovenskí hráči, ktorí to dúfam potiahnu až do záverečných kôl," skonštatoval Stankovič.

Košický challenger bude zrejme jedným z posledných turnajov v súčasnosti najlepšieho slovenského tenistu Hrbatého, ktorý sa v roku 1996 stal tenisovým profesionálom a o štrnásť rokov neskôr oznámil, že mieni ukončiť kariéru.

"Pre Dominika to bude pravdepodobne posledný turnaj Košice Open, pretože vieme, že už je oteckom a s rodičovstvom prichádzajú aj iné povinnosti. Do Košíc príde s celou rodinkou a bude si to užívať. Vo štvorhre nastúpi po boku Rosola a tento pár by sme mali vidieť až do záverečných dní, čo ma naozaj teší. Verím, že si to užije," uzavrel Stankovič.

Organizátori turnaja každoročne myslia aj na deti a snažia sa pomáhať v oblastiach, kde sú financie najviac potrebné. Prispieť môže každý prostredníctvom dobrovoľného vstupného priamo na turnaji, alebo ľubovoľnou čiastkou na kurtoch v košickom obchodnom dome Optima, či na námestí, kde si deti zahrajú tenis.

V nedeľu po finále sa bude dražiť raketa "Dominátora" a všetky vyzbierané prostriedky poputujú detskej fakultnej nemocnici na infúznu digitálnu pumpu a pulzný oximeter.

Súvisiace články