Mal štartovať aj Sagan. Prestížne cyklistické preteky postupne rušia

Peter Sagan.
Peter Sagan. (Autor: SME - MARKO ERD)
SITA|6. mar 2020 o 13:30

Slovenský cyklista tak zmenil súťažný kalendár.

BRATISLAVA. Talianski organizátori sa po štvrtkovom odložení víkendovej cyklistickej klasiky Strade Bianche rozhodli odložiť či zrušiť aj ďalšie podujatia - etapové preteky Tirreno-Adriatico (11. - 17. 3.), Okolo Sicílie (1. - 4. 4.) a klasiku Miláno - San Remo (21. 3.).

Kým v prípade podujatia Tirreno-Adriatico ide o odloženia na neurčito, pri ďalších dvoch o zrušenie pre rok 2020. Agentúre SITA to potvrdila spoločnosť RCS Sport prostredníctvom tlačovej správy.

Na väčšine týchto podujatí v Taliansku pôvodne plánoval štartovať aj Slovák Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe či ďalší poprední pretekári. Dôvodom odloženia je šíriaci sa koronavírus COVID-19.

Peter Sagan aj jeho brat Juraj napokon budú štartovať na cyklistických etapových pretekoch Paríž - Nice (8. - 15. marca). Po takmer desiatich rokoch tak opäť absolvuje preteky, na ktorých sa dočkal svojich prvých profesionálnych víťazstiev.

Talianska vláda ešte v stredu večer rozhodla, že všetky športové podujatia v Taliansku sa až do 3. apríla 2020 musia konať bez účasti divákov. Dôvodom tohto rozhodnutia je čo najväčšie zamedzenie šírenia nového koronavírusu v krajine.

Práve Taliansko sa stalo európskym epicentrom šírenia nákazy ochorením COVID-19. V Taliansku zomrelo už takmer 150 osôb a takmer 4000 ich je nakazených.

Súčasťou stredajšieho nariadenia talianskej vlády je aj zatvorenie všetkých škôl a univerzít do 15. marca. Naďalej platí, že dočasne je pozastavené organizovanie všetkých športových podujatí v regiónoch Lombardsko, Benátsko a Emilia Romagna.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Cyklistika»Mal štartovať aj Sagan. Prestížne cyklistické preteky postupne rušia