Koronavírus aj v olympijskom tíme Slovenska? Dvaja z výpravy sú v karanténe

Výprava atlétov Slovenska na OH 2020 v Tokiu, ilustračná fotografia.
Výprava atlétov Slovenska na OH 2020 v Tokiu, ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
TASR, SITA|22. júl 2021 o 09:35

Členovia výpravy sa mohli stretnúť s nakazeným.

URAJASU. Dvaja členovia prvej časti deväťčlennej slovenskej atletickej výpravy na OH 2020, ktorí sú na predolympijskom tréningovom kempe v Urajasu, museli zamieriť do povinnej 14-dňovej karantény.

Dôvodom je fakt, že boli identifikovaní ako možný blízky kontakt osoby nakazenej koronavírusom v lietadle, ktorým prileteli do Japonska.

Informoval o tom webový portál Slovenského atletického zväzu (SAZ).

"Nejde o nič vážne, je to len preventívne opatrenie. Karanténa obom platí od 17. a potrvá do 30. júla," uviedol pre web atletika.sk vedúci atletickej výpravy na OH v Tokiu a šéftréner SAZ Martin Pupiš.

Podotkol, že v rámci ochrany osobných údajov mená osôb v karanténe nemôžu byť bez ich súhlasu zverejnené:

"Pre oboch platia karanténne opatrenia - musia sa úplne izolovať od ostatných, s nikým sa nesmú stretávať, môžu však naďalej trénovať v čase, keď ostatní členovia výpravy nie sú na štadióne. Aj vzhľadom na fakt, že obe osoby boli zaočkované a majú za sebou aj šesť negatívnych PCR testov v krátkom čase za sebou, opatrenia sú miernejšie."

Vedenie atletickej časti výpravy dostalo informáciu o tom, že dvaja jej členovia boli možný blízky kontakt nakazenej osoby od covidového úradu vedenia japonského mesta Urajasu, pričom informované bolo aj vedenie celej slovenskej olympijskej výpravy v olympijskej dedine priamo v Tokiu.

OH v Tokiu sa oficiálne začnú v piatok 23. júla a potrvajú do 8. augusta. Atletické súťaže sú na programe od 30. júla do 8. augusta.

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Slovensko»Koronavírus aj v olympijskom tíme Slovenska? Dvaja z výpravy sú v karanténe