13.02.2022 00:00
Deň 9
Peking 2022
Koniec

Vlhová ďalšiu medailu nezíska, z kombinácie ju vyradilo zranenie

Petra Vlhová so zlatou medailou zo ZOH Peking 2022.
Petra Vlhová so zlatou medailou zo ZOH Peking 2022. (Autor: TASR/AP)
TASR, SITA|13. feb 2022 o 05:03 (aktualizované 13. feb 2022 o 05:15)

Slovenku trápi zápal členkovej šľachy.

PEKING. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nenastúpi na alpskú kombináciu a na zimných olympijských v Pekingu už nebude súťažiť. Čerstvú olympijskú víťazku v slalome trápi zápal členkovej šľachy.

Vlhová mala alpskou kombináciou (17. februára) zavŕšiť svoje olympijské účinkovanie. Jej tréner Mauro Pini vysvetlil rozhodnutie skončiť tým, že má pretrvávajúce bolesti zapálenej členkovej šľachy ľavej nohy.

Preto vynechala piatkový super-G a tiež nenastúpila ani na sobotňajší prvý tréning zjazdu. Ten druhý bol v nedeľu zrušený pre nepriaznivé počasie.

"Petra sa rozhodla neštartovať v kombinácii v dôsledku zhoršenia zápalu členkovej šľachy. Tento zápal ovplyvňoval jej prípravu už v predchádzajúcich týždňoch. Petra nechcela, aby sa táto situácia na olympiáde ešte zhoršila, pretože do konca sezóny máme pred sebou ešte dôležité ciele.

Vráti sa na Slovensko, kde absolvuje liečbu. Plánuje stráviť niekoľko dní doma, aby sa o olympijské emócie podelila so svojimi blízkymi a aby získala energiu, potrebnú na náročný záver seriálu Svetového pohára," uviedol Pini v tlačovej správe Slovenského olympijského a športového výboru.

Vlhovej tréner dodal, že zápal trápi Petru už od novembra.

V Jen-čchingu sa jej po slalome zhoršil. Keď skúsila deň po víťazstve trénovať, bolesť bola príliš silná. Preto sa Petra a jej tím v nedeľu ráno definitívne rozhodli, že na olympijských tratiach už jazdiť nebude, informuje SOŠV.

Z pôvodne plánovaných štyroch disciplín tak Vlhová štartovala len v dvoch. V obrovskom slalome obsadila 14. miesto a v dramatickom slalome zvíťazila. Teraz sa začnú riešiť záležitosti okolo jej návratu na Slovensko.

"Petre sa podarilo splniť zlatý cieľ v slalome a s prihliadnutím na tento menší zdravotný problém sme sa rozhodli, že sa budeme sústrediť na ďalšie méty.

Nebudeme riskovať zhoršenie jej stavu tým, že by sme bojovali o medailu v kombinácii. Petra tiež chce ísť na pár dní domov a tešiť sa z olympijského zlata s najbližšími," cituje Piniho agentúra AP.

Všetky informácie o ZOH Peking 2022

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Peking 2022»Program a výsledky»Alpské lyžovanie»Vlhová ďalšiu medailu nezíska, z kombinácie ju vyradilo zranenie