Proti Slovákom sa postaví Daniil Medvedev. Tenisti spoznali súperov na olympiáde

Filip Polášek pred OH 2020 / 2021 v Tokiu.
Filip Polášek pred OH 2020 / 2021 v Tokiu. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|22. júl 2021 o 08:40

Slovenskí tenisti na OH 2020 / 2021 spoznali súperov po žrebe.

TOKIO. Slovenský tenista Norbert Gombos nastúpi v 1. kole dvojhry na OH 2020 v Tokiu proti Američanovi Marcosovi Gironovi. Lukáš Klein sa stretne s Austrálčanom Jamesom Duckworthom.

V úvodnom kole štvorhry si Filip Polášek s Kleinom zmerajú sily so štvrtým nasadeným párom Aslan Karacev, Daniil Medvedev reprezentujúcim Ruský olympijský výbor (ROC). Rozhodol o tom štvrtkový žreb.

Pre všetkých troch slovenských zástupcov to bude v Ariake Tennis Parku olympijská premiéra.

Gombosa čaká v 2. kole zvučný súper

Gombos má s Gironom negatívnu bilanciu 0:1, v tomto roku s ním prehral hladko v dvoch setoch v kvalifikácii halového turnaja ATP v Rotterdame.

V prípade postupu cez Američana by ho v 2. kole čakal víťaz duelu medzi siedmym nasadeným Rusom Andrejom Rubľovom a Japoncom Keim Nišikorim.

Klein dostal šancu štartovať aj vo dvojhre po odhláškach viacerých hráčov. V prípade triumfu nad Duckworthom by si skrížil rakety s úspešnejším z ďalšieho rusko-japonského súboja medzi Karenom Chačanovom a Jošihitom Nišiokom.

Domáca favoritka proti Číňanke

Líder rebríčka ATP Novak Djokovič má v 1. kole za súpera Huga Delliena z Bolívie, 139. hráča sveta. Turnajovou dvojkou je Rus Daniil Medvedev, ktorý sa na úvod stretne s Kazachom Alexandrom Bublikom.

V ženskom singlovom "pavúku" narazí domáca favoritka Naomi Osaková v prvom kole na Čeng Saj-saj z Číny. Najvyššie nasadená Austrálčanka Ashleigh Bartyová si zmeria sily so Španielkou Sarou Sorribesovou Tormovou.

Tenisový turnaj sa začne v sobotu.

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Tenis»Proti Slovákom sa postaví Daniil Medvedev. Tenisti spoznali súperov na olympiáde