KOŠICE. Basketbalisti KB Košice si prehrou 109:115 po dvojnásobnom predlžení doma s Levicami skomplikovali snahu o udržanie druhého miesta.
Levice sa priblížili k býkom, na ktorých už strácajú len jedno víťazstvo a do konca základnej časti ostávajú už iba posledné štyri kolá.
Prvýkrát v sezóne sa hralo v Košiciach predĺženie a hneď dvojnásobné. Domáci mali v závere riadnej hracej doby za vyrovnaného stavu výhodu posledného útoku, ktorý im však nevyšiel a tak o víťazovi musel rozhodnúť extra čas.
V prvom predĺžení sa hralo opatrnejšie a na oboch stranách bolo cítiť únavu i väčšie napätie, ktoré sa podpísalo na viacerých nepresných streleckých pokusoch.
V druhom predĺžení sa hostia bodovo odpútali aj zásluhou presných trojok, ktorých celkovo v zápase premenili až 17 a pripísali si dôležitý triumf na palubovke súpera.
„So zápasom by sme boli spokojní len vtedy, ak by sme ho vyhrali akýmkoľvek rozdielom. Nehrali sme však tak, ako by sa patrilo a tak sme si výhru nezaslúžili. Levice hrali lepšie a mali na konci aj viac športového šťastia,“ povedal kapitán KB Richard Körner.
Súperovi to z diaľky neskutočne padalo
V závere riadnej hracej doby mali pri vyrovnanom stave Košičania výhodu posledného útoku, pri ktorom nešli pod kôš, ale pokúšali sa rozhodnúť strelou z diaľky.
„Zahrané to bolo presne tak, ako sme si to plánovali. Ak by to padlo, vyhrali by sme. Zároveň v predĺžení som mohol rozhodnúť, ak by mi vyšiel doskok. Jednoducho, Levice mali viac športového šťastia a vyhrali zaslúžene,“ uviedol Körner, ktorý na margo 17 premenených trojkových pokusov súpera dodal: „Padalo im to tam neskutočne, ale na to sa nemôžeme vyhovárať. Viacero z tých trojok bolo po dobrej obrane a cez ruky, ale vždy sa dá ísť bližšie k hráčovi. Bolo na nich vidieť, že sú veľmi motivovaní.“
V závere mali Levice viac síl
Košickí basketbalisti sa museli zaobísť bez Pilčeviča a Baldovského, ktorí im najmä v závere citeľne chýbali, keď už sily značne ubúdali.
„Určite nám chýbali, boli sme oslabení a v koncovke sme dohrávali tí istí piati hráči, ale to sa tak zvykne robiť, že už sa veľmi v predĺžení nestrieda. Mali asi o trochu viac síl, ale hlavne im padli ťažké strely a nám nie,“ skonštatoval Körner.
Už v piatok by teoreticky mohli Košičania vrátiť Leviciam prehru, keď budú na domácej pôde hostiť Slovenský pohár.
Najskôr však musia býci zdolať vo štvrťfinále Karlovku a zároveň Levice postúpiť cez Komárno.
„My si súpera nevyberáme, chceme poraziť každého. Ak chceme byť úspešní, nemôžeme si vyberať súperov.“