Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Trnave hrozí niekdajší kat Slovana, DAC by pocestoval na východ

Filip Twardzik a Martin Mikovič sa tešia z gólu v drese FC Spartak Trnava. (Autor: TASR)
Sportnet, SITA, TASR|19. júl 2021 o 14:59 (aktualizované 19. júl 2021 o 15:42)

Dunajská Streda, Žilina a Spartak Trnava spoznali súperov v 3. predkole Konferenčnej ligy.

NYON. Mená možných súperov v 3. kvalifikačnom kole Európskej konferenčnej ligy (5. a 12. augusta) spoznali aj tri slovenské tímy, ktoré počas aktuálneho a budúceho týždňa čakajú súboje v 2. kvalifikačnom kole tejto súťaže.

Rozhodol o tom pondelňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Ak Dunajská Streda postúpi cez srbský Partizan Belehrad, v ďalšej fáze nastúpi proti postupujúcemu tímu z dvojice FK Soči (Rus.) - FK Kešľa (Azer.). Tím z Azerbajdžanu do roku 2017 vystupoval pod názvom Inter Baku.

Prvý súboj by sa hral 5. augusta v Rusku resp. Azerbajdžane, odveta o týždeň neskôr v Dunajskej Strede.

Na futbalistov MŠK Žilina aktuálne čakajú dva zápasy proti Apollonu Limassol z Cypru, v prípade postupu odohrajú hráči slovenského klubu stretnutia proti úspešnejšiemu klubu z dvojice Hajduk Split (Chorv.) - Tobol Kostanaj (Kaz.). Žilinčania by v takom prípade začínali u súpera a odvetu absolvovali na vlastnom štadióne.

Spartak Trnava po postupe cez súpera z Malty absolvuje dva zápasy proti tímu Sepsi OSK z rumunského mesta Sfantu Gheorghe a v prípade postupu ho čakajú súboje proti čiernohorskému mužstvu Sutjeska Nikšič alebo izraelskému Maccabi Tel Aviv.

Futbalisti Sutjesky Nikšič v sezóne 2019/2020 senzačne vyradili z Ligy majstrov bratislavský Slovan.

Dunajská Streda bola nasadená v 1. skupine a mohla dostať aj postupujúceho z dvojíc KuPS Kuopio/Vorskla Poltava, Petrocub-Hincesti/Sivasspor a Ararat Jerevan/Slask Vroclav.

Žilina figurovala v 5. skupine medzi nasadenými a mohla dostať Rubin Kazaň, resp. úspešných z dvojíc Čukarički/Sumgait s Lokomotiv Plovdiv/1. FC Slovácko.

Trnava bola v 6. skupine medzi nenasadenými a mohla čeliť aj LASK Linz, resp. postupujúcemu z dvojíc CSKA Sofia/Liepaja a Karabach/Ašdod.

Zápasy 3. predkola EKL sú na programe 5. augusta, odvety sa uskutočnia 12. augusta.

Konferenčná liga - žreb 3. predkola

Hlavná vetva:

FK Soči/FK Kešla - Partizan Belehrad/DAC Dunajská Streda

Hajduk Split/Tobol Kostanaj - Apollon Limassol/MŠK Žilina

Spartak Trnava/OSK Sepsi - Sutjeska Nikšič/Maccabi Tel-Aviv

Dinamo Batumi/BATE Borisov - Petrocub-Hincesti/Sivasspor

KuPS Kuopio/Vorskla Poltava - Astana/Aris Solún

Ararat Jerevan/Slask Vroclav - Arda Kardzhali/Hapoel Beer-Ševa

Škupi/Santa Clara - Olimpija Ľubľana/ Birkirkara

Újpest/FC Vaduz - FC Bazilej/FK Partizani

Kolos Kovalivka - FCSB/Šachtar Karagandy

Elfsborg/Milsami Orhei - Velež/AEK Atény

Paços de Ferreira - Larne/AGF Aarhus

FC Luzern - Drita/Feyenoord

RFS/Puskásova Akadémi - Gent/Vålerenga

Hibernian/Santa Coloma - Gžira United/HNK Rijeka

Austria Viedeň/Breidablik - FC Aberdeen/BK Häcken

Trabzonspor - Molde/Servette Ženeva

Dudelange/Bohemians- PAOK Solún

Kauno Žalgiris/The New Saints - Viktoria Plzeň/Dynamo Brest

Sūduva/Raków Czestochowa- Rubin Kazaň

Lokomotiv Plovdiv/Slovácko - FC Kodaň/Torpedo-Belaz Zhodino

Čukarički/Sumgait - Hammarby/Maribor

CSKA Sofia/Liepāja - Pogoň Štetín/Osijek

Panevezys/Vojvodina Novy Sad - LASK Linz

Limassol/Vllaznia - FK Karabach/Ašdod

Hafnarfjördur/Rosenborg Trondheim - Domžale/Honka Espoo

Universitatea Craiova/Laç - Anderlecht Brusel

Vitesse Arhneim - Dundalk/Levadia Tallinn

Majstrovská vetva:

Dinamo Tbilisi/Maccabi Haifa - HB Tórshavn/Budučnost Podgorica

Linfield/Borac Banja Luka - Šachťor Soligorsk/Fola Esch

Shamrock Rovers - Teuta/Inter Club d'Escaldes

Riga FC/KF Škëndija - Folgore/Hibernians

Priština/Connah's Quay Nomads - Valur/Bodo-Glimt

Súvisiace články