Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Kluby NHL ponúkajú hráčom kvalifikačné kontrakty

(Autor: baseheadart.com)
SITA|3. júl 2013 o 12:51

Montreal Canadiens prekvapujúco neponúkol takýto kontrakt obrancovi Yannickovi Weberovi.

NEW YORK. V zámorskej NHL sa pomaly blíži termín, keď sa hokejisti bez platného kontraktu stanú voľnými hráčmi a kluby pristupujú k ponukám kvalifikačných kontraktov.

V kanadskom Calgary majú čas na rozmyslenie útočníci Mikael Backlund, Carter Bancks, Lance Bouma, T.J. Brodie, Paul Byron, Greg Nemisz, či obrancovia Chris Breen, Chris Butler a Mark Cundari.

Bez zmluvy zostanú Akim Aliu, Bryan Cameron, Brady Lamb a Gaelan Patterson. Edmonton sa rozhodol dať šancu šestici Sam Gagner, Taylor Fedun, Niko Hovinen, Teemu Hartikainen, Magnus Pääjärvi a Antti Tyrvainen.

Vo Winnipegu by chceli aj naďalej spolupracovať s Blakom Wheelerom, Bryanom Littlom, Alexandrom Burmistrovom, Patricom Cormierom, Tomášom Kubalíkom, Ericom Tangradim, Ericom O'Dellom, Anthonym Pelusom, Zachom Bogosianom, Artursom Kuldom, Zachom Redmondom, Paulom Postmom a Edwardom Pasqualom.

Ďalší kanadský klub Montreal Canadiens prekvapujúco neponúkol kvalifikačný kontrakt obrancovi Yannickovi Weberovi, no chce dať šancu Ryanovi Whitovi, Gabrielovi Dumontovi, Dustinovi Tokarskému a Robertovi Mayerovi.

Tím Los Angeles Kings, ktorý pred rokom získal cenný Stanleyho pohár, predložil ponuky Kylovi Cliffordovi, Trevorovi Lewisovi, Jordanovi Nolanovi, Brianovi O'Neillovi, Alecovi Martinezovi, Jakovi Muzzinovi, Andrewovi Bodnarchukovi a Martinovi Jonesovi.

Bez zmluvy s určitosťou zostanú Keaton Ellerby, David Kolomatis a Stefan Legein. V St. Louis Blues dostali ponuku na kvalifikačný kontrakt Alex Pietrangelo, Jake Allen, Jevgenij Gračev, Philip McRae, Tyler Shattock, Kris Russell a Cade Fairchild.

Súvisiace články