Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Kližanovi navrhovali operáciu, aj tak cestuje do USA

Martin Kližan (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 5. aug 2014 o 10:49

Slovenský tenista má problémy s ramenom a zápästím.

BRATISLAVA. Martin Kližan z rozličných zdravotných dôvodov chýba v súťažnom dianí od 15. júla, budúci týždeň sa hodlá predstaviť na tvrdom povrchu v americkom Cincinnati.

Operáciu nechce

"Mal by som sa dostať do hlavnej súťaže. Potom tam zostaneme trénovať," povedal pre web Tennis-Arena.cz 25-ročný zverenec Martina Damma Kližan, ktorý si v nedeľu zahral 5 minút, v pondelok 20 minút a na utorok si naplánoval 35-minútovú porciu s raketou.

"Dávky chcem pomaly zvyšovať, až to bude trvať hodinu, hodinu a pol bez bolesti. To je dobrá správa. Zlá je, že mi pri vyšetrení našli poškodené puzdro v ramene a vodu v zápästí. Bol som v Prahe u Pavla Kolářa v Centre pohybovej medicíny. Primár mi navrhol operáciu, ale Kolář povedal, že by sme mali viac cvičiť a operovať to až v najhoršom prípade, ak by to nezabralo. Ja určite nie som za operáciu a už vôbec nie počas sezóny."

Pribrzdila ho angína

Bratislavčan pôvodne plánoval byť v tréningovom procese už celý minulý týždeň, ale poležal si s angínou. Antibiotiká vysadil v nedeľu.

O druhej polovici júla povedal: "Bolo to o to horšie, že sa hrala časť sezóny s mojimi obľúbenými turnajmi. Nevadí, nevyšlo to. Bolo to frustrujúce, ale robil som kondičku. Škoda, že ma pribrzdila angína."

Momentálne 58. hráč svetového rebríčka Kližan má so zápästím ťažkosti dlhodobejšieho charakteru: "Sem-tam sa to objaví, potom to zmizne. S ramenom to bola prvá vážna vec."

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.