Kližan nezískal proti Medvedevovi ani set a v Tokiu skončil

Martin Kližan
Martin Kližan (Autor: SITA/AP)
TASR|3. okt 2018 o 11:57

Nastúpili proti sebe dvaja kvalifikanti.

TOKIO. Slovenský tenista Martin Kližan ako úspešný kvalifikant nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 v japonskom Tokiu.

V stredajšom stretnutí 2. kola podľahol za 84 minút 4:6, 3:6 nenasadenému Rusovi Daniilovi Medvedevovi.

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):

Daniil Medvedev (Rus.) - Martin Kližan (SR) 6:4, 6:3

/za 84 minút/

Dvadsaťdeväťročný Kližan (51. v rebríčku ATP.) a o sedem rok mladší Medvedev (32.) odohrali prvé vzájomné stretnutie.

Slovák neodvrátil v šiestej hre prvého setu tretí brejkbal, hoci potom znížil z 2:5 na 4:5 a mal výhodu podania, neuspel.

V úvode druhého dejstva si obaja aktéri prehrávali svoje servisy. Zverenec Dominika Hrbatého oň prišiel dvakrát, kým jeho súper len raz.

Medvedev sa dostal do vedenia 4:1 a potom už pri vlastnom podaní doviedol duel do víťazného konca, keď premenil druhý mečbal.