Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Kližan po potupnej prehre: Je to výsledok sezóny

(Autor: SITA/AP)
TASR|28. aug 2013 o 07:02

Martin Kližan vypadne z prvej svetovej päťdesiatky a v rebríčku si výrazne pohorší.

NEW YORK. Martin Kližan neobháji vlaňajšie osemfinále na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open.

V 1. kole dvojhry prehral po nevýraznom nekoncentrovanom výkone plnom nevynútených chýb s domácim americkým kvalifikantom Donaldom Youngom za 80 minút hladko v troch setoch 1:6, 0:6 a 1:6.

Kližan vypadne z prvej svetovej päťdesiatky a v novom vydaní rebríčka ATP Entry si výrazne pohorší.

Vinu nechce zvaľovať na Kučeru

Najlepší slovenský singlista priznal, že sa necítil vo svojej koži.

"Psychický i fyzický stav mi nedovoľoval podať plnohodnotný výkon a tak to aj dopadlo. Táto sezóna je pre mňa dosť zlá, čo sa aj očakávalo a dnešný zápas bol len vyústením toho, čo prebiehalo celý rok. V žiadnom prípade to nechcem zvaľovať na Karola Kučeru, ktorý so mnou po Wimbledone ukončil spoluprác. Vôbec to nie je Kájova chyba. Všetky veci dosť spolu súvisia, je to vyústením mnohých faktorov a bohužiaľ, toto je už iba následok," povedal.

Po návrate z USA začne pripravovať na 1. kolo play off o účasť v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára proti Švédsku (13.-15. septembra v bratislavskom NTC.)

"Na Davis Cup budem pripravený. Keď ma kapitán Miloš Mečíř povolá a nominuje, chcem byť k dispozícii a pripravovať sa s tímom."

Cibulková verí, že rok zvráti v Ázii

Podobne slabý výkon podala aj Dominika Cibulková, ktorá prehrala s osemnásťročnou Ukrajinkou Elinou Svitolinovou za 65 minút v dvoch setoch 4:6 a 3:6.

"Súperka dnes hrala výborne, klobúk dolu pred jej výkonom. Na prvé kolo to bol veľmi ťažký zápas, ale na grandslamoch si už človek nenavyberá, takto to funguje. Dnes ma nepodržal return ani podanie - v tom bol veľký rozdiel oproti predchádzajúcim turnajom na zámorských hardoch. Nehrala som zlý tenis a nebol to z mojej strany nijaký výbuch, no Svitolinová hrala neomylne a robila minimum nevynútených chýb. Všetko dokázala vrátiť a nedala mi nič zadarmo," povedala Cibulková.

Slovenská jednotka si svoje vystúpenie na záverečnom podujatí veľkej štvorky predstavovala inak.

"Dnes mi asi nebolo súdené vyhrať. Veľmi ma mrzí, že po triumfe na turnaji v Stanforde a postupe do štvrťfinále v Toronte som na US Open skončila tak skoro. Na predchádzajúcom podujatí v New Haven som sa cítila fyzicky aj psychicky unavená, no snažila som sa rýchlo zabudnúť na prehru s Klárou Zakopalovou. S trénerom Maťom Liptákom sme v New Yorku potrénovali a cítila som sa herne výborne, bola som namotivovaná a namakaná. Teraz si dám po návrate domov trochu voľno a potom začnem s prípravou na turnaje v Ázii. V Tokiu ani v Pekingu neobhajujem veľa bodov, dúfam, že sa mi tam bude dariť".

Súvisiace články