Kližan končí aj vo štvorhe. So Shamasdinom nedostali od Bryanovcov šancu

Martin Kližan skončil po dvojhre veľmi rýchlo aj vo štvorhre.
Martin Kližan skončil po dvojhre veľmi rýchlo aj vo štvorhre. (Autor: TASR/AP)
SITA|1. sep 2016 o 01:42

Slovensko-kanadský pár vypadol s bývalými svetovými jednotkami za 51 minút.

NEW YORK. Slovenský tenista Martin Kližan a Kanaďan Adil Shamasdin prehrali v 1. kole štvorhry mužov na grandslamovom US Open v New Yorku s favorizovanou americkou bratskou dvojicou Bobom a Mikom Bryanovcami 1:6, 3:6.

Stretnutie trvalo 51 minút a bývalé svetové deblové jednotky, aktuálne "trojky" newyorského žrebu Bryanovci nedali slovensko-kanadskej dvojici šancu na úspech. V prvom sete im povolili uhrať jediný gem za stavu 5:0.

V druhom dejstve im ušli na 2:0 a za stavu 5:3 premenili druhý mečbal pri podaní súperov.

Kližan a Shamasdin si rozdelia základnú prémiu za účasť v 1. kole 15 141 USD.

Dvadsaťsedemročný Bratislavčan Kližan predtým v 1. kole dvojhry uhral iba štyri gemy proti ruskému veteránovi Michailovi Južnému.

Na newyorskom "harde" sa zverenec Martina Hromeca predstaví ešte po boku Švajčiarky so slovenskými koreňmi Belindy Bencicovej v miešanej štvorhre. Začnú proti česko-chorvátskej dvojici Barbora Krejčíková, Marin Draganja.

Štvorhra mužov - 1. kolo:

Bob Bryan, Mike Bryan (USA-3) - Martin Kližan, Adil Shamasdin (SR/Kan.) 6:1, 6:3 za 51 minút

Domov»Tenis»Kližan končí aj vo štvorhe. So Shamasdinom nedostali od Bryanovcov šancu