Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Klepiš napokon hráčom Dinama Moskva

SITA|Publikované 21. okt 2011 o 22:49

V piatok sa objavili správy o tom, že český hokejový útočník Jakub Klepiš bude vo svojej kariére pokračovať v klube Kontinentálnej hokejovej ligy.

MOSKVA. V piatok sa objavili správy o tom, že český hokejový útočník Jakub Klepiš bude vo svojej kariére pokračovať v klube Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Metallurg Novokuzneck.

Hráčov agent Pavel Maršoun však poprel oprávnenosť týchto informácií a potvrdil, že Klepiš smeruje do moskovského Dinama.

Dvadsaťsedemročný rodák z Prahy začal sezónu 2011/2012 v Ufe, no vedenie obhajcu Gagarinovho pohára sa rozhodlo poslať ho spolu s Robertom Nilssonom do tímu Vyššej ligy Toros Neftekamsk.

Obaja mali jednocestné kontrakty, preto museli pred zmenou súťaže prejsť listinou nechránených hráčov (obdoba waiver listiny v zámorskej NHL). Na tejto listine musí hráč zotrvať 48 hodín a počas tejto doby o Klepiša prejavili záujem tri kluby - Dinamo Moskva, Avtomobilist Jekaterinburg a Metallurg Novokuzneck.

"V KHL to platí tak, že keď je hráč na listine nechránených hráčov a ozve sa mu viacero klubov, prednosť dostane automaticky ten, kto skončil v minulej sezóne bodovo najhoršie. Dinamo na tom bolo zo všetkých troch záujemcov najlepšie, a preto sa muselo rokovať," prezradil Maršoun a dodal:

"Dinamo sa s Novokuzneckom a Jekaterinburgom dohodlo na to, že za určitú finančnú kompenzáciu bude Klepiš jeho. Oba kluby pristúpili na takéto riešenie."

Súvisiace články