Slovákom sa v KHL darilo, Bakoš rozhodol o cennom víťazstve

Slovenský hokejista Martin Bakoš.
Slovenský hokejista Martin Bakoš. (Autor: TASR)
TASR|7. dec 2020 o 21:39

Skóroval aj Libor Hudáček.

MOSKVA. Slovenský hokejista Martin Bakoš rozhodol o triumfe Spartaka Moskva v pondelňajšom zápase KHL nad Jokeritom Helsinki 3:2 po predĺžení.

Tridsaťročný útočník najprv v 16. minúte asistoval na úvodný gól duelu a v prvej minúte predĺženia zaznamenal víťazný zásah.

Spartak tak ukončil trojzápasové čakanie na triumf a tabuľke Západnej konferencie sa posunul na siedme miesto, keď preskočil práve Jokerit.

Bakoš odohral v prebiehajúcej sezóne 26 stretnutí s bilanciou 9+7.

K dôležitému triumfu prispel aj jeho krajan v bránke Spartaka Július Hudáček, ktorý zlikvidoval 27 striel a mal 93,1% úspešnosť zákrokov.

Jeho mladší brat Libor Hudáček zaznamenal gól a asistenciu v súboji dvoch najhorších tímov Východnej konferencie.

Nižnekamsku to však na body nestačilo, pretože doma prehral s poslednou Červenou hviezdou Kchun-lun tesne 4:5.

L. Hudáčka môže tešiť aspoň osobná forma, keďže v 28 zápasoch nazbieral 24 bodov (11+13) a je najproduktívnejší spomedzi slovenských hráčov v súťaži.