KHL: Lev Praha zdolal v prvom finále konferencie Jaroslavľ 3:0

(Autor: ILUSTRAČNÉ SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
TASR|2. apr 2014 o 20:19

Pražania položili základ úspechu dvoma gólmi v rozpätí 45 sekúnd.

PRAHA. Hokejisti Lev Praha zvíťazili v prvom stretnutí finále Západnej konferencie KHL nad Lokomotivom Jaroslavľ 3:0 a ujali sa vedenia v sérii 1:0 na zápasy.

Pražania v zostave aj so slovenským útočníkom Lukášom Cingeľom položili základ úspechu v prvej tretine, keď v rozpätí 45 sekúnd skórovali v 15. minúte Ondřej Němec a Jakub Klepiš. Tretí gól pridal v 58. min Niko Kapanen. Druhý zápas série je na programe v piatok 4. apríla opäť v Prahe.

Hokejistov Avagardu Omsk delí už iba jedno víťazstvo od celkového triumfu vo finále Pohára nádeje.

Jeho hráči zvládli aj druhý duel na ľade Dinama Minsk a po výhre 4:0 vedú v sérii už 2:0 na zápasy. K stredajšiemu triumfu prispel jednou asistenciou aj slovenský útočník Štefan Ružička.

Bieloruský tím, ktorý vedie Ľubomír Pokovič, nedokázal v dvoch finálových dueloch streliť ani jeden gól. Po prehrách 0:2 a 0:4 sa séria presunie na ľad Avangardu, ktorý o celkovom víťazstve môže rozhodnúť už v sobotu 5. apríla.