Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Po boji s koronavírusom chce ostať aktívny. Chimaeva čaká zápasenie vo voľnom štýle

Khamzat Chimaev nadchol aj prezidenta UFC Dana Whitea. (Zdroj: Instagram/khamzat_chimaev)
Adrián Mečiar|9. okt 2021 o 20:30

Neporazený je v oboch športoch.

GÖTEBORG. Do UFC vstúpil ako kométa, potom ho výrazne pribrzdil ťažký priebeh ochorenia Covid-19. 

V jednom momente dokonca oznámil koniec kariéry. Khamzat Chimaev na tom vôbec nebol dobre, ale po roku od nákazy sa konečne blíži jeho návrat do klietky.

30. októbra sa predstaví na podujatí UFC 267. V nabitom programe bude Chimaev pokračovať aj v novembri, kedy ho však čaká vystúpenie mimo UFC a v úplne inej disciplíne.

Raketový štart, nútená pauza

Chimaev mal skutočne veľkolepý vstup do UFC. Zvíťazil dvakrát v priebehu 10 dní, a to v dvoch rozličných váhových kategóriách.

K tomu pridal 17-sekundový knokaut a po dvoch mesiacoch v organizácii zveľadil svoju celkovú bilanciu na 9:0.

Prezident UFC Dana White bol nadšený. Zdalo sa, že našiel svoju novú hviezdu. „Ten chlap je jedinečný. V tomto odvetví sa pohybujem celý môj život a nikdy som nevidel niekoho ako je on. Je špeciálny, je iný a stále chce zápasiť.

Je to jeden z najšpeciálnejších, ak nie ten úplne najšpeciálnejší bojovník, ktorého som v tomto športe stretol,“ velebil Chimaeva. Skutočne nešetril chválou na jeho adresu.

Nanešťastie, potom prišla tvrdá rana, z ktorej sa dlho spamätával aj Chimaev. Nakazil sa koronavírusom a musel odložiť veľký duel proti Leonovi Edwardsovi.

To nebol ten najväčší problém. Zápas presunuli, ale následne vysvitlo, že zápasník sa ani po niekoľkých mesiacoch od nakazenia stále úplne nezotavil. 

Na tréning mu dokonca museli zavolať sanitku. Z nemocničného lôžka zavolal manažérovi Majdimu Shammasovi s obavami o svoj život. „Volali sme spolu, keď ho vzali do nemocnice a bál sa, že umrie. Bol na tom naozaj zle,“ povedal Shammas pre Frontkick.online

V záplave emócií napísal na sociálne siete, že končí kariéru. Rozhodnutie si neskôr rozmyslel a v návrate bude na UFC 267 čeliť skúsenému Li Jingliangovi.

Návrat na zápasnícku žinenku

A aj po zápase v UFC chce zjavne ostať v tempe. Chimaev má na 19. novembra dohodnutý zápasnícky duel vo voľnom štýle.

Jeho súperom bude Jack Hermansson, ďalšie známe meno z UFC. Švéd patrí medzi najlepších bojovníkov strednej váhy.

Súboj prebehne v Göteborgu. Chimaev dlhodobo trénuje v štokholmskom klube Allstars Training Center.

Zaujímavosťou je, že Chimaev je neporazený tiež v zápasení. Na žinenke má oficiálne skóre 23:0.

Adrián Mečiar
Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články