Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Keď sa Serene nedarilo, zdržovala a plakala. Súperka sa sťažuje

Výkrik Sereny po úspešnom údere. (Autor: SITA/AP)
SITA|27. okt 2013 o 10:58

Serena Williamsová vyradila v semifinále istanbulského turnaja Jelenu Jankovičovú.

ISTANBUL. Srbská tenistka Jelena Jankovičová uznala majstrovstvo svojej premožiteľky Sereny Williamsovej z USA po sobotňajšom semifinále majstrovského turnaja WTA v Istanbule.

Zároveň však upozornila na neštandardné správanie súperky na dvorci v momentoch, keď jej nešla hra.

Svetová jednotka a obhajkyňa titulu vtedy zámerne spomaľovala hru, podávala oveľa nižšou rýchlosťou ako zvyčajne, komentovala rozhodcovské výroky, nahlas gestikulovala a rozhadzovala rukami a v prestávkach medzi gemami dokonca plakala do uteráka.

"Nikdy som niečo podobné u nej nevidela, keď sa jej hra darí a v zápase vedie. Vtedy behá za každou loptičkou a servuje svoje povestné bomby. Z nejakého dôvodu však vždy, keď začne prehrávať, zmení svoje správanie. Počína si menej agresívne a celkovo spomaľuje hru. Neurobila to prvý raz, čo hráme proti sebe. Možno je to jej spôsob boja proti všetkým a možno len proti mne," povedala Jankovičová.

Jankovičová takmer otočila

V sobotu nebola ďaleko od toho, aby uštedrila vysokej favoritke piatu prehru v sezóne. Druhý set vyhrala hladko 6:2 a v treťom sa dotiahla z 1:5 na 4:5.

Črtajúci sa obrat už nedokončila. Američanka zvíťazila 6:4, 2:6 a 6:4 a svoju famóznu zápasovú bilanciu v tomto roku vylepšila na 77:4.

"Ona je svetová jednotka a absolútne si to zaslúži. Myslím si však, že bez ohľadu na to či vyhrávate alebo prehrávate, mali by ste byť na kurte najmä športovec,“ povedala 28-ročná Srbka.

"Ak niekto svojím správaním na kurte nepoškodzuje pravidlá, tak je vlastne všetko v poriadku," dodala zmierlivo.

Incident sa im prihodil už v apríli

Williamsová a Jankovičová odohrali proti sebe počas profesionálnej kariéry už 12 zápasov s bilanciou 8:4 pre Američanku.

V apríli v Charlestone sa Serena tešila z triumfu 3:6, 6:0 a 6:2. V istom okamihu na príjme dala najavo, že ešte nie je pripravená a Jankovičová musela ešte raz zopakovať celú prípravu na podanie.

"Musíš ešte chvíľu počkať," zakričala jej Američanka. "Dokedy mám ešte čakať?" kontrovala Srbka. "Ak máš nejaký problém, ja ním určite nie som," ukončila vtedajšiu zápasovú konverzáciu Serena.

Súvisiace články