Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Kapitánmi Zápasu hviezd KHL budú Fiodorov a Ozolinš

Sergej Fiodorov. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. okt 2011 o 09:50

V roku 2009 v Moskve hrali Marcel Hossa a Branko Radivojevič, v Minsku 2010 Martin Štrbák, Marcel Hossa a Radivojevič, v tomto roku to bude v Petrohrade Peter Podhradský.

RIGA. Útočník Metallurgu Magnitogorsk Sergej Fiodorov a obranca Dinama Riga Sandis Ozolinš budú kapitánmi výberov 4. Zápasu hviezd KHL. Fiodorov povedie 21. januára 2012 v Rige do boja mužstvo Východnej konferencie, Ozolinš tím Západnej konferencie.

Vedenie súťaže to oznámilo počas prvej prestávky stredajšieho stretnutia Dinamo Riga - HC Lev Poprad (4:2).

Organizátori okrem toho verejnosť po prvý raz oznámili aj s logom zápasu, ktoré po troch rokoch zaznamená prvú zmenu. Celý mesiac pred týmto zápasom sa v Rige uskutočnia malé sviatočné turnaje rôznych formátov.

Fiodorov a Ozolinš na postoch kapitánov nahradia doterajších Jaromíra Jágra a Alexeja Jašina. Vo všetkých troch predchádzajúcich súbojoch sa z víťazstva tešil Jágrov tím - v historicky prvom v roku 2009 na Červenom námestí v Moskve 7:6, v roku 2010 v Minsku 11:8 a v tomto roku v Petrohrade 18:16.

V každom z doterajších ročníkov mal zastúpenie aj slovenský hokej. V roku 2009 v Moskve hrali Marcel Hossa a Branko Radivojevič, v Minsku 2010 Martin Štrbák, Marcel Hossa a Radivojevič, v tomto roku v Petrohrade Peter Podhradský.

Vstupenky na Zápas hviezd KHL v Rige budú v predaji už od 21. októbra.

Súvisiace články