K. Kučová zdolala Schmiedlovú v 1. kole v Bole

Kučová sa môže tešiť z postupu do turnajového osemfinále.
Kučová sa môže tešiť z postupu do turnajového osemfinále. (Autor: TASR/ AP)

Slovenské tenisové derby vyznelo pre skúsenejšiu Bratislavčanku.

WTA, Bol (Chorv.) - 1. kolo:

/dotácia 125 000 USD, antuka/

Kristína KUČOVÁ (SR) - Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR-1) 6:4, 6:0 za 83 minút

BOL. Slovenska tenistka Kristína Kučová zvíťazila za 83 minút 6:4, 6:0 nad krajankou Annou Karolínou Schmiedlovou nasadenou ako prvou v stredajšom stretnutí 1. kola dvojhry na "challengerovom" turnaji WTA 125K Series Bol Open v chorvátskom Bole.

Premenila 6 zo 7 brejkbalov, súperka zužitkovala len 2 zo 7 šancí na príjme.

Dvadsaťšesťročná Bratislavčanka Kučová, 124. v renkingu, sa osemfinálovom 2. kole stretne s rovesníčkou - americkou reprezentantkou gruzínskeho pôvodu Annou Tatišviliovou (107.).

Má proti nej skóre 0:2 bez zisku setu, ale prehry pochádzajú ešte z roku 2005 a juniorského obdobia.

Tatišviliová vyradila v troch setoch Poľku Kaniovú.
Tatišviliová vyradila v troch setoch Poľku Kaniovú. (Autor: facebook, Bol Open)

Dvadsaťjedenročná Košičanka Schmiedlová (38.) inkasovala 13. prehru v sérii na turnajovej scéne.

Na zápasový úspech na individuálnej úrovni čaká už od 9. januára, keď v austrálskom Sydney triumfovala nad Švajčiarkou Timeou Bacsinszkou.

Medzitým si pripísala len dve víťazstvá v rámci Pohára federácie reprezentačných tímov žien. V tejto sezóne je jej singlová bilancia 3:15.