Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Juraj Kolník skončil v Diname Moskva

SITA|Publikované 21. nov 2011 o 14:32

Slovenský hokejový útočník Juraj Kolník už nenastúpi za tím OHK Dinamo Moskva v Kontinentálnej hokejovej lige.

MOSKVA. Slovenský hokejový útočník Juraj Kolník už nenastúpi za tím OHK Dinamo Moskva v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

Portálu hokej.cz to prezradil jeho zástupca Vladimír Vůjtek ml. zo spoločnosti Eurohockey Services. "S vedením klubu sme sa dohodli na predčasnom ukončení spolupráce, o ďalšom pôsobisku Juraja rokujeme," cituje spomenutá internetová stránka Vůjtka.

Ako je známe, v polovici októbra začal Juraj Kolník s tréningom po vyliečenom zápale pľúc, za farmársky klub Dinamo Balašicha odohral jediný zápas, v ktorom dosiahol gól. Naposledy sa vo farbách moskovského Dinama predstavil pred viac ako rokom, keď 30. septembra 2010 odohral duel proti Atlantu Mytišči.

V predchádzajúcom súťažnom ročníku ho limitovali zdravotné problémy s kolenom, ktoré boli aj dôvodom januárového ukončenia spolupráce s Dinamom. V polovici júna dalo vedenie účastníka KHL Kolníkovi druhú šancu, začiatok nadnárodnej súťaže však nitriansky rodák vynechal pre zápal pľúc.

Pred príchodom do Moskvy v júni 2010 hrával Juraj Kolník vo Švajčiarsku za Servette Ženeva, predtým niekoľko rokov pôsobil v zámorí. V NHL absolvoval vo farbách Floridy a New York Islanders spolu 250 duelov s bilanciou 46 gólov a 49 asistencií.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články