Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Hviezda UFC má ďalší problém. Nepoučiteľného Jonesa opäť zatkli

Jon Jones. (Zdroj: MMA Fighting)
Adrián Mečiar|24. sep 2021 o 22:21

Udialo sa to len pár hodín po jeho uvedení do Siene slávy.

LAS VEGAS. Opäť. Hviezdny bojovník Jon Jones bol po niekoľkýkrát zatknutý políciou.

Jonesa zatkli v piatok ráno v Las Vegas. Americký zápasník čelí obvineniam z domáceho násilia, ublížení na zdraví a neoprávnenej jazde vozidlom. Správu priniesla televízia ESPN.

Pred súd sa Jones postaví už v sobotu ráno, zatiaľ je v cele. Prípadnú kauciu súd vyčíslil na 8-tisíc dolárov, uvádza portál MMA FightingJonesov tím v tejto chvíli nechce situáciu komentovať. 

Všetko sa to udialo iba niekoľko hodín po slávnostnom ceremoniáli, na ktorom sa Jones stal súčasťou Siene slávy UFC.

Uznania sa dočkal jeho súboj s Alexandrom Gustafssonom, ktorý zaradili medzi najlepšie zápasy všetkých čias.

Paradoxne, novinárom sa na akcii zdôveril s tým, že sa pokúsi zaujať fanúšikov kúskami, ktoré nebudú porušovať žiadne pravidlá.

„Vždy som sa sústredil len na víťazstvá. Keď sa vrátim, nebudem sa vyhýbať nejakým legálnym kontroverziám, aby som predal viac PPV,“ povedal. O niekoľko hodín už bol v rukách polície.

Problémový chlapec

Ak sa má určiť najlepší bojovník histórie, meno Jon Jones musí byť aj v tom najužšom výbere. Výsledky ho pravdepodobne povyšujú nad všetkých ostatných adeptov.

Dodnes je najmladším šampiónom v dejinách UFC. Titul poloťažkej váhy držal od roku 2011, celkovo vyhral 14 titulových zápasov. V klietke nikdy nenašiel premožiteľa.

Všetko to má háčik. Rovnako dobre, ako mu ide zápasenie, sa Jones dokáže na pravidelnej báze dostávať do problémov.

V roku 2015 stratil opasok v rámci disciplinárneho trestu zo strany organizácie. Jones spôsobil dopravnú nehodu a ušiel z miesta činu, hoci v druhom aute sedela tehotná žena.

Na jeho zázname sa nachádza jazda pod vplyvom návykových látok či neoprávnená držba zbrane, tiež čelil obvineniam zo sexuálneho napadnutia.

Dobre nevyzneli ani dva pozitívne dopingové nálezy. V oboch prípadoch ho časom uznali za nevinného, ale na kredite mu to rozhodne nepridalo. Rivali ho začali označovať za podvodníka.

Trval na svojom

Dva razy mu titul vzali, tretí raz sa ho už vzdal dobrovoľne. Jones naposledy zápasil vo februári 2020. Po úspešnej, hoci diskutovanej obhajobe titulu s Dominickom Reyesom, vyjadril nespokojnosť s platovými podmienkami. 

Organizácii poslal jasný odkaz. Buď mu vyjdú v ústrety, alebo viac zápasiť nebude. Napokon sa vzdal titulu, otvorene si pýtal prepustenie spod zmluvy.

Neskôr sa rozhodol, že skoncuje s poloťažkou divíziou a začal sa pripravovať na presun do ťažkej váhy. Stále však trval na zvýšení platu a jeho návrat sa naďalej odkladal.

V poslednom čase zjavne našiel s prezidentom UFC spoločnú reč. „Dana (White, pozn. red.) mi garantoval, že v ďalšom zápase dostanem vyšší plat, takže sa naozaj teším.

Myslím, že to bude dohoda o podiele z PPV, takže budem musieť pracovať na tom, aby som predal môj zápas divákom. Pozrite sa na ľudí ako Conor McGregor, ktorý narozpráva toľko hlúpostí a je v tom skutočne dobrý.

Vždy som sa sústredil len na víťazstvá. Keď sa vrátim, nebudem sa vyhýbať nejakým legálnym kontroverziám, aby som predal viac PPV,“ žartoval. Vedome nerážal na svoje predošlé kontroverzie.

Adrián Mečiar
Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články