Bö štvrtýkrát ovládol Svetový pohár, jeho rival stratil aj teoretickú šancu

Johannes Thingnes Bö.
Johannes Thingnes Bö. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. mar 2023 o 16:24

Štvrtým triumfom sa v historickej tabuľke vyrovnal Poiréemu a Ullrichovi.

OSLO. Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö sa stal štvrtýkrát v kariére víťazom celkovej klasifikácie Svetového pohára.

Triumf si zabezpečil v predstihu po tom, ako druhý muž priebežného poradia Sturla Holm Laegreid pre pozitívny test na koronavírus vynechá štvrtkové vytrvalostné preteky na 20 km vo švédskom Östersunde a stratí aj teoretickú šancu na to, aby svojho krajana predstihol.

Informoval o tom portál sport1.de.

Laegreid sa nakazil ešte pred pretekmi Svetového pohára v Novom Městě na Moravě a na Vysočine neštartoval.

Dvadsaťdeväťročný Bö, ktorý na MS v Oberhofe získal päť zlatých medailí, má na čele poradia SP pred Laegreidom 399-bodový náskok, pričom po štvrtku ich môže jeden biatlonista získať maximálne 360.

J. T. Bö i jeho brat Tarjei tiež budú vo štvrtok na štarte v Östersunde pre koronavírus chýbať.

Mladší z bratskej dvojice Böovcov už vyhral Svetový pohár v rokoch 2019-2021. Štvrtým triumfom sa v historickej tabuľke vyrovnal Francúzovi Raphaelovi Poiréemu a Frankovi Ullrichovi (NDR).

Najúspešnejší zostáva Francúz Martin Fourcade, ktorý vyhral hodnotenie Svetového pohára sedemkrát.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Bö štvrtýkrát ovládol Svetový pohár, jeho rival stratil aj teoretickú šancu