Cyklistka a majsterka sveta Anna Van Der Breggenová počas pretekov v ženskej kategórii Elite na majstrovstvách sveta v Innsbrucku 2018. (Autor: Martin Baumann - TASR)
TASR|7. aug 2019 o 11:25

Z triumfu na európskom šampionáte sa radovali van Anrooijová a Piccolo.

ALKMAAR. Slovenská reprezentantka Nora Jenčušová skončila na 20. mieste v utorkovej časovke junioriek na ME v cestnej cyklistike v holandskom Alkmaari.

Za domácou víťazkou Shirin van Anrooijovou zaostala o 2:35 minúty. Druhé miesto obsadila Ruska Aigul Garejevová (+3 s), tretia bola Švédka Wilma Olaussonová s mankom 42 sekúnd na víťazku.

Okrem Jenčušovej sa v časovke predstavila aj Simona Záhorcová, so stratou 3:41 minúty ju klasifikovali na 34. priečke.

Medzi juniormi sa Slovákom príliš nedarilo. Najlepšie obstál Pavol Kramarčík, keď skončil na 32. mieste o 2:06 minúty za víťazom Andreom Piccolom z Talianska.

Zvyšné stupne víťazov patrili domácim Holanďanom. Druhý bol Lars Boven (+12 s), tretí Enzo Leijnse (+14 s).

Druhý Slovák na štarte Pavol Rovder bol 47. s mankom 3:19 min.