Tromfne aj Saganovcov. Števková má 49 titulov majsterky Slovenska

Janka Keseg Števková. (Autor: archív J. Števkovej)
Miloslav Šebela|28. júl 2022 o 17:30

Slovenká má 46 rokov a plánuje štart na MS v maratóne.

BRATISLAVA. Mnoho silných osobností v športe vraví, že vek je pre nich len číslo. Úspechy dosahujú aj po štyridsiatke. Slovenským unikátom je cyklistka Janka Keseg Števková.

Pred pár dňami v Košiciach vybojovala už 22. titul v cross country. Celkovo to je jej 49. titul majsterky Slovenska. Prvenstvá dosiahla aj v cestných pretekoch, v časovke a v cyklokrose.

Jej medailová zbierka je obdivuhodná.

Posledný titul získala na 5-kilometrovom okruhu v rekreačnom stredisku Bankov neďaleko Košíc. Vyhrala s veľkým 5-minútovým náskokom.

Prvý titul získala pred 24 rokmi

„Podklad bol suchý, prašný a kamenistý. Panovalo horúce počasie, čo mi vyhovuje viac ako chladné. Keď človek ide prvý a môže si dovoliť diktovať a ísť svoje tempo a má výkonnostne navrch, jazdí sa parádne," hodnotila preteky 46-ročná Števková.

Nemala som krízu a nerobila som výrazné chyby. Naopak, moja oddielová kolegyňa Martina Krahulcová stratila druhé miesto po páde na koleno až v poslednom okruhu a zdobí ju šesť štichov. Prepálila úvod a v záver nezvládla, chýbali jej skúsenosti,“ doplnila.

Domov»Cyklistika»Tromfne aj Saganovcov. Števková má 49 titulov majsterky Slovenska