Nacimento

Portugalsko

6,62 s

AKTUALIZOVANÉ O 15:15

TORUŇ. Slovenský reprezentant Ján Volko zvíťazil v treťom semifinále na halových majstrovstvách Európy v Toruni svojim najlepším výkonom v aktuálnej sezóne - 6,57 a večer zabojuje o medailu.

Finále je na programe o 20.58 hod.

Zdolal lídra tabuliek

Volko vyhral 3. semifinále pred lídrom európskych tabuliek Nemcom Kranzom (6,58)

Aj tretí a štvrtý z tohto behu, Poliak Olszewski (6,60) a Nascimento z Portugalska (6,62) sa kvalifikovali do finále s najlepšími časmi.

Osmičku, ktorá zabojuje o medaily, dopĺňajú ešte víťaz I. semifinále Brit Robertson (6,59), vďaka národnému rekordu 6,62 Nazarov z Estónska a Dán Musah (6,63.)

Informácie priniesol facebook Slovenského atletického zväzu.

Volko: Bol to môj najlepší beh v sezóne

„Toto bol môj najlepší beh v sezóne, o čom svedčí aj môj výkon. Dal som do toho všetko, som strašne rád a vďačný za to, že som sa dostal do finále," povedal pre Slovenský atletický zväz Volko.

"Finále si chcem len užiť, nebudem sa stresovať. Finále bude iné ako to, čo sa dialo v semifinále, bude potrebné poriadne zabrať. Verím, že mám na to, aby som zabehol znova dobrý výkon.

Nechcem sa porovnávať s ostatnými, ja urobím iba to, čo môžem. Budem si strážiť sám seba, riešim seba, ostatní nech si bežia svoje. Ukazuje sa, že formu mám a pokiaľ bude všetko v pohode, môžem bežať dobrý výkon,“ dodal.

Postúpila aj Škvarková

Do nedeľňajšieho semifinále na 60 m prekážok postúpila Stanislava Škvarková.

Vo svojom šiestom rozbehu obsadila tretie miesto v čase 8,21 sekundy.

Švarková pri svojej tretej účasti na kontinentálnom šampionáte postúpila z rozbehov premiérovo.

Zverenkyňa trénera Michala Škvarku zaznamenala najpomalší čas z 24 účastníčok semifinále. Semifinále je na programe v nedeľu od 13.30 hod.

Stanislava Škvarková.
Stanislava Škvarková. (Autor: Facebook SAZ/Pavol Uhrin)