Chce získať Stanley cup. Kovaľčuk sa zrejme vracia do NHL

Iľja Kovaľčuk v NHL v drese New Jersey Devils.
Iľja Kovaľčuk v NHL v drese New Jersey Devils. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. apr 2021 o 17:06

S Avangardom Omsk vyhral v KHL Gagarinov pohár.

OMSK. Ruský hokejista Iľja Kovaľčuk bude v kariére pokračovať v zámorskej NHL. Ako informoval klub Avangard Omsk na svojom webe, s 38-ročným útočníkom po vzájomnej dohode rozviazal zmluvu.

Stalo sa tak len dva dni po tom, ako Kovaľčuk vo funkcii kapitána získal s Omskom Gagarinov pohár v KHL.

"Keď sme sa s Iľjom dohodli na prestupe do Avangardu, okamžite sme uzavreli džentlmenskú dohodu. Kovaľčuk je stále hladný po víťazstvách, sníva o zisku Stanleyho pohára. Preto rešpektujeme jeho túžbu vyskúšať si opäť pôsobenie v NHL. Samozrejme, kedykoľvek môže prísť späť.

Urobil pre Avangard veľa, bol vodca tímu a príklad pre všetkých, nielen na ľade, ale aj mimo neho.

V mnohých oblastiach boli jeho skúsenosti rozhodujúce pri našom víťazstve. Prajeme mu v zámorí veľa šťastia, u nás má vždy otvorené dvere," komentoval Kovaľčukov odchod generálny manažér Omska Alexej Volkov.

Kovaľčuk už pôsobil v NHL v rokoch 2001-2013, keď obliekal dresy Atlanty Thrashers a New Jersey Devils. Po šiestich sezónach v Petrohrade sa do zámorskej profiligy vrátil pred ročníkom 2018/2019.

Jeho pôsobenie v Los Angeles Kings sa skončilo neslávne, po vykúpení zo zmluvy hral krátko za Montreal Canadiens a Washington Capitals. Po konci sezóny 2019/2020 sa vrátil do KHL.

Nachádzate sa tu: