Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Ideálny scenár Michalovčanov: Neinkasovať a nejaký gól dať

Michalovciam v Ružomberku bude chýbať kapitán Igor Žofčák. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 2. mar 2019 o 00:00

Na Liptove sa proti sebe postavia tímy, ktoré na jar ešte nedostali ani jeden gól.

MICHALOVCE. Boj o účasť v top šestke sa s pribúdajúcim záverom základnej časti Fortuna ligy zamotáva čoraz viac.

Michalovskí futbalisti si mohli miestenku medzi najlepšími tímami zabezpečiť už pred týždňom víťazstvom nad Nitrou, s ktorou sa však rozišli zmierlivo po bezgólovej remíze.

Prvú marcovú sobotu tak majú ďalší pokus na spečatenie postupu. O 15.30 hod. zabojujú na trávniku tabuľkového suseda v Ružomberku, ktorému patrí štvrtá priečka.

Zemplínčania sú so šesťbodovým odstupom piati, ale na chrbát im dýcha trojica Trnava, Nitra a Sereď, ktorí majú iba trojbodové manko.

Verí v prelomenie série

Mužstvo od Laborca sa premiérovo v jarnej časti predstaví na súperovom štadióne.

Pod vedením trénera Antona Šoltisa v Ružomberku nastúpi štvrtýkrát, v predošlých troch vystúpeniach tam zakaždým ťahalo za kratší koniec.

„Vieme o tejto negatívnej bilancii, ale všetky štatistiky sa raz musia skončiť. Verím, že teraz príde tá chvíľa, keď prelomíme smolu na ružomberskom trávniku a zabodujeme tam. Stále máme o čo hrať, ale pod Čebraťom nás nečaká nič ľahké. Určite sa nechceme odtiaľ vracať s prázdnymi rukami,“ odhodlane povedal Šoltis.

Na Liptove sa stretnú celky, ktoré v jari ešte neinkasovali, michalovský brankár Matúš Kira si dokonca drží 413-minútovú nepriestrelnosť. Môžeme opäť očakávať zápas o jednom góle?

„Každé stretnutie je iné. My budeme mať svoj zámer, súper takisto, takže uvidíme, ako sa priebeh duelu bude vyvíjať. Naším cieľom je nedostať žiadny gól a nejaký dať,“ pousmial sa 43-ročný lodivod.

Bez Carrilla aj Žofčáka

Kým defenzívna činnosť východniarov pracuje na jednotku, v ofenzíve sa momentálne trápia. Z hry ešte v jari neskórovali.

„V prvých dvoch zápasoch sme si vypracovali dostatok gólových príležitostí, avšak trošku máme problém s efektivitou. Nabádame hráčov k tomu, aby boli v zakončení ešte viac koncentrovanejší. Verím, že v Ružomberku sa konečne presadíme aj z hry,“ zaželal si kormidelník MFK Zemplín.

V Ružomberku žlto-modrí nenastúpia v tradičnej obrannej štvorici (Rota, Carrillo, Beskorovajnyj, Vojtko), pretože z nej pre päť žltých kariet vypadol španielsky stopér José Carrillo Mancilla.

„Vyskytol sa nám problém, ale zranenia či tresty patria k futbalu. Máme dve alternatívy, kto Carrilla nahradí. Tých možností nie je veľa, na jeho poste môžu zaskočiť dvaja, možno traja hráči. Uvidíme, či zmeníme systém alebo zostaneme pri našom zaužívanom. Určite si to dôkladne premyslíme. Nejakú predstavu máme, ale zatiaľ si ju necháme pre seba.“

Okrem Španiela s istotou pod Čebraťom nenastúpi ani bývalý hráč „ruže“ Igor Žofčák, takže Šoltis musí riešiť aj tento otáznik...

Súvisiace články