Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Hrošovskému pomohol systém VAR. Slovák ho napriek tomu kritizuje

Patrik Hrošovský z Viktorie Plzeň - ilustračná fotografia. (Autor: Manu Fernandez TASR/AP)
SITA|8. apr 2019 o 10:29

Rodák z Bojníc premenil pokutový kop.

PLZEŇ. Aj verdikt videoasistenta rozhodcu (VAR) pomohol slovenskému futbalistovi Patrikovi Hrošovskému k tomu, aby sa stal hrdinom Viktorie Plzeň v nedeľňajšom zápase 27. kola najvyššej českej súťaže Fortuna ligy 2018/2019 na ihrisku 1. FC Slovácko.

Dvadsaťšesťročný rodák z Bojníc v 28. min premenil pokutový kop, ktorým rozhodol o výhre svojho tímu 1:0. Penaltový verdikt hlavného arbitra však ani zďaleka nebol jednoznačný.

Brankár si na loptu siahol

Rozhodca ukázal na biely bod až po intervencii spomenutého VAR, pričom sa takmer päť minút rozhodovalo o tom, či má alebo nemá byť nariadená jedenástka.

"Priznávam, bolo to trochu nepríjemné. Nebol som si vôbec istý, či rozhodca nariadi penaltu. Avšak, keď už išiel k videu, predstavoval som si, kam to kopnem. Tak sa aj stalo a lopta, našťastie, padla do bránky," povedal Hrošovský k zaujímavej situácii pre web isport.cz.

Úmysel slovenského reprezentačného záložníka takmer "prečítal" brankár Matouš Trmal, ktorý si na loptu siahol, avšak nezabránil tomu, aby skončila v jeho sieti.

"Snažil som sa o prudkú strelu, a to sa ukázalo ako rozhodujúce. Brankár síce vystihol stranu a možno si na loptu aj siahol, no nemyslím si, že by som penaltu zahral zle. Ak áno, nebol by gól," dodal s úsmevom Hrošovský.

Plzeň sa chce dotiahnuť na Slaviu

Slovák v službách plzenského tímu má napriek pomoci od VAR výhrady k tejto technológii.

"Z môjho pohľadu sa v zápasoch rieši príliš veľa situácií a vzniká množstvo prerušení. Nie som tu však preto, aby som hodnotil VAR," vysvetlil Hrošovský.

Viktoria ako obhajca titulu z uplynulého ročníka po 27. kole sídli so 61 bodmi na 2. mieste v priebežnej tabuľke. Na vedúcu Slaviu Praha stráca tri kolá pred koncom základnej časti sedem bodov.

"Nie je jednoduché stiahnuť taký náskok. Ľahké to však nebude ani pre Slaviu, aj napriek tomu, že je v 'laufe' a poriadne rozbehnutá," dodal pre isport.cz Patrik Hrošovský.

Súvisiace články