Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Hrbatý zdolal Kučeru, Djokovičova raketa za 15 000 Sk

SITA|Publikované 10. jún 2007 o 17:37

KOŠICE 10. júna (SITA) - Tenisový turnaj ATP Challenger Series Steelers Cup (dotácia 21 250 eur, antuka) vo vynovenom areáli Na Aničke v Košiciach mal počas víkendu na programe nielen stretnutia troch ...

KOŠICE 10. júna (SITA) - Tenisový turnaj ATP Challenger Series Steelers Cup (dotácia 21 250 eur, antuka) vo vynovenom areáli Na Aničke v Košiciach mal počas víkendu na programe nielen stretnutia troch kôl kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry (zo Slovákov napokon uspel iba Marek Semjan), ale v nedeľu sa uskutočnila aj atraktívna exhibícia najlepších domácich hráčov v ére samostatnosti.

Dominik Hrbatý a Karol Kučera (vzájomná bilancia na profi-okruhu 4:3), ktorý už ukončil svoju aktívnu športovú činnosť a venuje sa hudobnej kariére, popoludní najprv samostatne bojovali vo dvojhre. Po nej nasledovala ukážková štvorhra. Miesto po boku spomínaných hviezd si mohli v charitatívnej aukcii vydražiť klienti internetovej stránky OneTwoSold či potom záujemcovia v areáli.

V singlovej exhibícii zaujímavé výmeny často roztlieskali zaplnené hľadisko. Napokon triumfoval Hrbatý 6:4, 6:3. "Karol ma ničím neprekvapil. Navzájom sa veľmi dobre poznáme. Dnes to bolo všetko najmä v prospech detí, čo ma, samozrejme, teší najviac," povedal pre agentúru SITA Dominik Hrbatý. V následnej štvorhre si s ním zahrala manželka prezidenta U.S. Steel Košice Susan Lohrová, ktorá neváhala ponúknuť cenu 15 000 Sk. Rovnakú sumu vytiahol z vrecka Pavol Kiraľvarga, ktorý si zahral s Karolom Kučerom. Navyše, aj Hrbatý a Kučera si "symbolicky" vydražili svoje miesta, a to za 10 000 Sk.

Počas štvorhry pokračovala licitácia rakety Srba Novaka Djokoviča (semifinalista Roland Garros a od pondelka 11. júna štvorka svetového rebríčka ATP Entry pre nasadzovanie), ktorú venoval jeho slovenský tréner Marián Vajda. Raketu si za 15 000 Sk kúpil Juraj Kramár. Výťažok zo všetkých aukcií, rovnako ako príjem zo vstupného v dobrovoľnej výške počas celého budúcotýždňového priebehu turnaja, poputuje na kúpu dialyzačného prístroja pre Detskú nemocnicu v Košiciach.

Súvisiace články