Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Hrbatý vyhral exhibíciu, návrat do TOP 20 nepovažuje za reálny

SITA|Publikované 17. mar 2008 o 07:28

SUNRISE 17. marca (SITA) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý zvíťazil v nedeľňajšom exhibičnom stretnutí v Sunrise na Floride pred pondelňajším začiatkom kvalifikácie dvojhry stotisícového challengerového ...

SUNRISE 17. marca (SITA) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý zvíťazil v nedeľňajšom exhibičnom stretnutí v Sunrise na Floride pred pondelňajším začiatkom kvalifikácie dvojhry stotisícového challengerového turnaja ATP BMW Tennis Championship nad Američanom Andym Lakom 6:4, 6:3. Lake, u ktorého niektoré zahraničné zdroje pred týmto duelom nesprávne uvádzali vek až 48 rokov, je 38-ročným niekdajším členom domáceho tímu Hawk´s Landing a vo svetovom rebríčku sa nikdy nedostal nad 1259. miesto.

Tridsaťročný Bratislavčan Hrbatý, ktorý v utorok na turnaji ATP Masters Series v kalifornskom Indian Wells pri svojom "ostrom" comebecku po viac ako šiestich mesiacoch zdravotnej prestávky (dve operácie pravej ruky - lakeť, rameno) prehral s domácim Waynom Odesnikom za 48 minút 1:6, 0:6, teraz skonštatoval, že realisticky už neuvažuje o prvej dvadsiatke renkingu.

"Nemyslím si, že sa to stane, ale chcem hrať tak dlho, ako to pôjde, vychutnávať si tenis a spoločnosť chalanov na okruhu," citoval Hrbatého denník Sun Sentinel.

Držiteľ šiestich titulov z úrovne ATP sa počas "maródky" prepadol na 198. miesto v rebríčku ATP, je však jedným z mála hráčov, s ktorými má Švajčiar Roger Federer, súčasný líder, negatívnu bilanciu vzájomných súbojov (0:2).

"V Indian Wells sme spolu trénovali a on si robil žarty práve z toho, že vari len mňa sa mu ešte nepodarilo zdolať," zasmial sa D. Hrbatý. O svojom zdravotnom stave niekdajší 12. hráč sveta otvorene uviedol: "Ešte stále ma to bolí, keď sa pokúšam podávať obvyklou technikou."

Autor článku Charles Bricker pripojil poznámku, že Slovákovi, ktorý na Floridu pricestoval v sobotu, zjavne nerobila dobre náhla zmena klímy - prechod z tepla kalifornskej púšte do prostredia s vysokou vlhkosťou vzduchu na Atlantickom pobreží USA.

Hrbatý prezradil aj čosi zo svojho privátneho života a plánov do budúcnosti, keď údajne pripustil, že sa pod vplyvom okolností, hoci nerád, už zaoberá aj myšlienkami na život po ukončení aktívnej kariéry.

"Chcel by som zostať v športovom odvetví, možno byť zaangažovaný v olympijskom hnutí. Rodina? Mám rád deti, ale len nedávno som sa rozišiel s priateľkou. Mám však už inú. Je to Češka a ide o začínajúci sa vzťah, takže uvidíme," poznamenal Bratislavčan.bg;ko;zs

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.