Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

Hrbatý po troch rokoch v 1. kole opäť proti Ulihrachovi

SITA|26. máj 2007 o 16:14

PARÍŽ 26. mája (SITA) - Doplnený žreb 1. kola dvojhry na druhom grandslamovom tenisovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (dotácia 15 264 500 eur) prisúdil jedinému slovenskému mužskému zástupcovi v ...

PARÍŽ 26. mája (SITA) - Doplnený žreb 1. kola dvojhry na druhom grandslamovom tenisovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (dotácia 15 264 500 eur) prisúdil jedinému slovenskému mužskému zástupcovi v hlavnej súťaži Dominikovi Hrbatému z kvalifikácie za súpera Čecha Bohdana Ulihracha, ktorý figuruje až na 198. pozícii v rebríčku ATP Entry. Obaja tenisti sa veľmi dobre poznajú. Proti sebe nastúpili už štyri razy a všetky duely sa skončili víťazstvom slovenského tenistu. Hrbatý a Ulihrach hrali proti sebe už aj na parížskej antuke. V roku 2004 sa ich súboj v 1. kole skončil predčasne, keď český tenista zápas za stavu 1:6, 1:3 skrečoval.

Hrbatý aj Ulihrach patria k najskúsenejším tenistom súčasnosti. Dvadsaťdeväťročný Bratislavčan hrá na Roland Garros po jedenásty raz v rade, o tri roky starší rodák z Kolína stojí na prahu desiatej účasti v hlavnej súťaži. V trojkolovej kvalifikácii si poradil s dvoma jej nasadenými účastníkmi: v 1. kole s pätnástkou, Američanom Kevinom Kimom, 7:6 (0), 6:1, a vo finále so sedemnástkou, Kolumbijčanom Santiagom Giraldom, 6:3, 6:3. Medzitým v 2. kole zdolal Švajčiara Michaela Lammera 6:4, 6:3.

Už teraz je isté, že Hrbatý rovnako ako žiadna z kvarteta slovenských tenistiek v 1. kole dvojhry žien sa nepredstavia v Paríži v úvodný deň, teda v nedeľu, ale do bojov zasiahnu najskôr v pondelok. V nedeľu bude najväčším ženským ťahákom programu súboj nasadenej jednotky a zároveň obhajkyne titulu z ostatných dvoch ročníkov Belgičanky Justine Heninovej s Ruskou Jelenou Vesninovou, ktorý sa bude hrať ako druhý v poradí na ústrednom dvorci Philippa Chatriera. Predstavia sa aj obe sestry Williamsové - Serena (8.) proti Bulharke Cvetane Pironkovovej a Venus (26.) proti Francúzke Alizé Cornetovej.

Spomedzi mužov bude v hre s najvyšším nasadením turnajová päťka, Čiľan Fernando González. Na dvorci Suzanne Lenglenovej nastúpi ako štvrtý v poradí proti Čechovi Radkovi Štěpánkovi. Nedeľňajší program v Paríži sa začína o 11.00 h SELČ. Na programe bude po 12 zápasov 1. kola dvojhry mužov a 1. kola dvojhry žien.


Súper slovenského tenistu v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na Roland Garros (dotácia 15 264 500 eur, antuka vonku) v Paríži:

Dominik Hrbatý (24-SR) - Bohdan Ulihrach (ČR) - bilancia: 4:0


Súvisiace články