Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Hrbatý jubilantom v extralige, vo finále proti Mertiňákovi

SITA|4. máj 2007 o 11:46

BRATISLAVA 4. mája (SITA) - V rámci sobotňajšieho finále slovenskej extraligy 2007 tenisových tímov mužov medzi TK Slovan Slovenská sporiteľňa Bratislava a TJ Slávia Právnik Bratislava (od 9.00 h) sa ...

BRATISLAVA 4. mája (SITA) - V rámci sobotňajšieho finále slovenskej extraligy 2007 tenisových tímov mužov medzi TK Slovan Slovenská sporiteľňa Bratislava a TJ Slávia Právnik Bratislava (od 9.00 h) sa udeje atraktívne stretnutie jednotiek oboch družstiev Dominika Hrbatého a Michala Mertiňáka, renkingovo najvyššie postavených hráčov SR. Práve títo dvaja tenisti získali 6. - 8. apríla v Skopje postupové tri body v dueli s Macedónskom v 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára.

Ako je známe, Hrbatý nastúpil za belasých aj v utorňajšom zápase 1. kola v Prešove proti TK Tatran (celkový výsledok 6:1 pre hostí) a štvrtkovom súboji s TJ Slávia STU Bratislava (5:2), keď sám zdolal Pavla Červenáka 6:3, 6:3 a bol úspešný aj vo štvorhre po boku Miloslava Mečířa ml. V sobotu popoludní cestuje na turnaj do Ríma, ale avizoval, že dovtedy sa Slovanu pokúsi pomôcť. Mertiňák v piatok pre agentúru SITA uviedol: "V sobotu proti ´Dodovi´ budem hrať."

Internetová stránka Slovenského tenisového zväzu priniesla veľmi zaujímavý pohľad do štatistík v súvislosti s 25. hráčom rebríčka ATP Entry pre nasadzovanie. Dvadsaťdeväťročný Bratislavčan Hrbatý dosiaľ odohral v extralige v singli i debli presne 50 zápasov a má impozantnú bilanciu 45:5. Za ostatných 11 rokov nenašiel premožiteľa. Naposledy ako 18-ročný podľahol Branislavovi Gálikovi v roku 1996. V najvyššej domácej súťaži debutoval už ako 16-ročný a titul získal v rokoch 1994 a 1995.


Súvisiace články