Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Hokejový Slovan má nového brankára. Veľkého Čecha Kopřivu

Miroslav Kopřiva. (Autor: SITA/AP)
SITA|21. máj 2013 o 14:53

Rozšíri českú legionársku légiu. Kontrakty na novú sezónu už majú Michal Vondrka, Martin Škoula a Tomáš Mojžíš.

BRATISLAVA. Hokejový HC Slovan Bratislava angažoval českého brankára Miroslava Kopřivu. S hráčom Slavie Praha sa dohodol na ročnej zmluve.

"Dvadsaťdeväťročný gólman je protagonistom moderného typu hokejových brankárov. So svojimi 192 cm výšky a 94 kg hmotnosti výborne vykrýva priestor bránky, vyznačuje sa tiež skvelými reflexami a dobrou pohyblivosťou," uvádza klubový web.

Kopřiva má skúsenosti aj so zámorským hokejom. Po drafte v roku 2003, v ktorom si ho vybrala Minnesota, strávil dve sezóny v tíme AHL Houston Aeros. Počas nich chytal aj v Austine v CHL.

Po návrate bol jednotkou v Kladne, neskôr pôsobil v Slavii. V rokoch 2008 až 2011 nastupoval na turnajoch Euro Hockey Tour za Česko.

Kopřiva rozšíri v Slovane českú legionársku légiu. Kontrakty na novú sezónu už majú Michal Vondrka, Martin Škoula a Tomáš Mojžíš.

V Slovane by mohol Kopřiva nahradiť Branislava Konráda. Situácia okolo doterajšej dvojky zatiaľ nie je uzavretá. "Braňo prejavil záujem odísť do klubu, kde by mal podstatne viac hernej a zápasovej praxe," píše sa v stanovisku na webe Slovana.

Súvisiace články