Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Hokejový Lev priťahuje obra Mihálika

Vladimír Mihálik strávil šesť sezón za morom. Zahral si aj NHL. Teraz si možno oblečie dres Banskej Bystrice. (Autor: FOTO – TASR)
Ondrej Gajdoš|9. júl 2011 o 00:00

Nový klub na mape KHL vykorčuľuje na ľad 20. júla a zatiaľ nemá ani polovicu mužstva.

BRATISLAVA. Nováčik Kontinentálnej hokejovej ligy HC Lev Poprad by mal začať prípravu na sezónu už v pondelok 18. júla lekárskymi testami, ale zatiaľ má kontrakt iba jedenásť hráčov. Rozbeh nového mužstva je ťažkopádny.

Ölvecký je spokojný

„Aj ja viem o novinkách v našom klube len to, čo sa dočítam v médiách. Takže veľmi málo,“ povedal slovenský útočník Peter Ölvecký.

Dvadsaťpäťročný útočník so skúsenosťami z NHL pôsobil v minulom ročníku vo fínskom Kuopiu a zmluvu s HC Lev podpísal medzi prvými.

„Túžil som hrať v KHL a tým, že vznikol klub v Poprade, sa moja cesta do ligy uľahčila. Podmienky kontraktu mám lepšie ako naposledy vo Fínsku, som spokojný.“

Ölvecký sa pripravuje v Trenčíne so svojím kondičným trénerom Mariánom Gejdošom. Z doterajšieho kádra pozná iba slovenských spoluhráčov Rudolfa Hunu a Rastislava Špirka.

V tíme je aj sedem českých hokejistov a naposledy pribudol švédsky útočník Emil Lundberg, ktorý hral predtým za Poprad v extralige. Klub však nemá zatiaľ podpísaného ani jedného brankára. Obrancovia sú len dvaja.
Levov povedie český tréner Radim Rulík.

Suchý mieri do Omska

O HC Lev mal záujem aj Popradčan Radoslav Suchý. Skúsený obranca považoval za ideálne, že by hral KHL v meste, kde býva s rodinou.

Podľa posledných správ sa však Suchý s vedením klubu nedohodol a dal prednosť sibírskemu Avangardu Omsk, kde hral v uplynulých troch sezónach český útočník Jaromír Jágr.

Práve Omsk bude 10. septembra prvým súperom nováčika liga na popradskom ľade.

Popradský klub mal vo svojich plánoch aj reprezentačných útočníkov Ladislava Nagya s Ľubošom Bartečkom, ale obaja sú skôr naklonení k návratu do švédskeho MoDo. Obranca Ján Tabaček odmietol ponuku, dáva prednosť istote v majstrovských Košiciach.

Mihálik je blízko dohody

„Kým nie je zmluva podpísaná, nič nepoviem,“ ospravedlnil sa Peter Kadleček, agent obrancu Vladimíra Mihálika.

Vyše dvojmetrový hráč z Prešova, ktorý odohral za Tampu Bay pätnásť zápasov v NHL a v posledných sezónach márne čakal na farme v Norfolku na ďalšiu šancu, bol zhovorčivejší.

Rozhodol som sa pre návrat do Európy, zlákala ma možnosť hrať v KHL v slovenskom klube,“ vravel 24-ročný Mihálik. V zámorí hral šesť rokov.

„Sme už prakticky dohodnutí, zostáva dotiahnuť detaily. Podmienky sú lepšie, než som mal na farme. Rátam, že na budúci týždeň sa stanem hráčom Leva. Poprad čakajú v KHL dlhé letecké trasy za súpermi do Ruska či Kazachstanu, ale toho by som sa neobával. Na cestovanie som z americkej AHL zvyknutý. Za najbližším súperom sme išli z Norfolku sedem hodín autobusom.“

Bez hviezd

S Mihálikom by mohli pribudnúť do kádra aj brankár Ján Laco, ktorý chytal naposledy v Nitre, a útočník Roman Tománek z Banskej Bystrice. Obaja sú v rokovaní s klubom KHL.
Tománek má však zmluvu s extraligovým klubom a HC Lev by ho musel vykúpiť.

Popradský klub nemá v doterajšom kádri nijaké zvučné mená a podľa rozpočtu 12 - 14 miliónov eur, v KHL skôr podpriemerným, nijaké hviezdy ani nepribudnú.

Prvé prípravné zápasy by kompletné mužstvo malo odohrať 9. a 10. augusta proti českým Vítkoviciam.

Hráči s kontraktom

Obrancovia: Jiří Hunkes (doteraz Liberec, ČR), Tomáš Klouček (Astana, KHL).

Útočníci: Rudolf Huna (Vítkovice, ČR), Peter Ölvecký (Kuopio, Fín.), Rastislav Špirko (Pardubice, ČR), Stanislav Balán (Zlín, ČR), Jaroslav Chabada (Södertälje, Švéd.), Jaroslav Kristek (HC Košice), Václav Nedorost (Novokuzneck, KHL), Tomáš Netík (CSKA Moskva), Emil Lundberg (HK Poprad)

Súvisiace články