Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Hokejisti Leva hrajú doma aj na Štedrý deň

Brankár HC Lev Ján Laco odoláva nájazdu útočníka Dinama Moskva. ⋌ (Autor: SITA)
Vojtech Jurkovič|Publikované 1. dec 2011 o 17:51

Najsilnejšou zbraňou nováčika KLH HC Lev Poprad je zatiaľ bojovnosť. Naposledy otočil domáci zápas s Dinamom Moskva z 1:3 na výhru 4:3 po nájazdoch.

Najsilnejšou zbraňou nováčika Kontinentánej hokejovej ligy HC Lev Poprad je zatiaľ bojovnosť. Naposledy otočil domáci zápas s Dinamom Moskva z 1:3 na výhru 4:3 po nájazdoch.

POPRAD. HC Lev je v celkovej tabuľke 23 mužstiev KHL na 19 mieste s 23 bodmi. V Západnej konferencii je na 9. mieste z 11 tímov. Hneď za ním je popredný veľkoklub Spartak Moskva, ktorý sa však tak nízko ocitol hlavne v dôsledku vlastnej krízy.

„Mohli mať o 3 až 5 bodov viac, herne sme na to mali. Ale neskáčeme vysoko, našou hlavnou devízou ostáva bojovnosť. Herne sa tím ešte vyvíja,“ hovorí Róbert Pukalovič, asistent trénera Radima Rulíka.

Dinamo podcenilo Leva

Z kabíny Dinama Moskva sa dlho ozývala hlasná kritika trénera Olega Znaroksa. Aj jediný slovenský hráč Dinama Dominik Graňák bol frustrovaný. „Vypomstil sa nám ľahkovážny prístup v poslednej tretine. To sa nám nemôže stať, klub má vysoké ambície. Stratili sme dva body,“ citovala ho agentúra SITA.

Dinamo viedlo v Poprade v 34. minúte 3:1. „Už sme chceli stiahnuť štvrtý útok a vyvinúť tlak s troma, no práve Sekáč zo štvrtej lajny, kde hral s Fabriciusom a Lundbergom znížil na 2:3. Celé mužstvo drelo na doraz, góly sme si doslova vymlátili. Všetky tri padli z bránkoviska,“ dodal Pukalovič.

Tréneri HC Lev sa stále najviac opierajú o kľúčových útočníkov Bartečka a Nagya, no podľa nich by mohli byť vzhľadom na počet šancí efektívnejší.

Kontinentálna liga je práve o tom. Hráči majú na zakončenie, ale aj iné individuálne činnosti minimum času. Vyspelé mužstvá dajú gól a potom sa snažia náskok ubrániť, prípadne čakať na brejk.

Štrbák sa vracia

„Ak chceme viac bodov, musíme byť tiež oveľa efektívnejší,“ hovorí Pukalovič, ktorý sa teší, že na najbližšom výjazde za súpermi do Omska, Magnitogorska, Jurgy a Spartaka Moskva už nastúpi aj obranca Martin Štrbák. Ten po zranení, pri ktorom sa mu posunula kľúčna kosť, už trénuje s mužstvom.

Našťastie pre HC Lev majú v tíme strelecky disponovaného obrancu Karla Pilařa, ktorý premenil už druhýkrát rozhodujúci samostatný nájazd. Spoľahlivý bol aj slovenský brankár Ján Laco, ktorý v deň pred svojou tridsiatkou odchytal s Dinamom už štvrtý zápas za sebou a mal by v bránke ostať aj naďalej.

Po návrate z Ruska čaká Leva zaujímavý vianočný program.

Na Štedrý deň (24. 12.) hrajú s Mytišči už o trinástej, na druhý sviatok vianočný hostia CSKA Moskva s trénerom Šuplerom a brankárom Staňom a útočníkom Surovým.

Hráči z okolia Popradu môžu stráviť štedrú večeru s rodinami a rozdať darčeky naj〜bližším doma. Na druhý deň (25. 12.) sa však už trénuje s tímom.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články