Päť gólov a prvá výhra. Oznámkujte hokejistov za výkon proti Lotyšom

Gólová radosť v zápase Slovensko - Lotyšsko.
Gólová radosť v zápase Slovensko - Lotyšsko. (Autor: TASR)
Sportnet|13. feb 2022 o 07:22

Slovenskí hokejisti zdolali Lotyšov 5:2.

PEKING. Slovenskí hokejisti vyhrali vo svojom treťom zápase olympijského turnaja v Pekingu nad Lotyšskom 5:2 a v C-skupine obsadia 3. miesto.

Slováci viedli od 11. minúty, keď Marinčinom nahodený puk prekvapil brankára Kalninša. Súper však odpovedal zásahom Keninša. Druhá tretina patrila zverencom trénera Craiga Ramsayho. Z výraznej streleckej prevahy vyťažili dva góly. Svoj prvý na turnaji strelil Cehlárik a už štvrtý 17-ročný mladík Slafkovský.

Lotyši síce vďaka dobrému vstupu do tretieho dejstva a šikovnému teču Indrašisa zápas zdramatizovali, ale Zuzin po peknej Kelemenovej akcii vrátil Slovákom pokoj a dvojgólové vedenie. Výsledok pečatil gólom pri hre Lotyšov bez brankára Jurčo.

Kto najviac zaujal? Od koho ste čakali viac? Oznámkujte slovenských hokejistov za výkon proti Švédom. Najvyššia známka je 10, najnižšia 1.

Domov»ZOH 2022 Hokej»Päť gólov a prvá výhra. Oznámkujte hokejistov za výkon proti Lotyšom